Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański [zapowiedź]

W sobotę o godzinie 17:00 Bałtyk Gdynia przed swoją publicznością podejmować będzie KP Starogard Gdański. Jesteśmy w fazie spotkań z rywalami z czołówki. Przed tygodniem zaliczyliśmy ogromną wpadkę gdy po pół godzinie było już po meczu. Dziś mamy nadzieję zobaczyć zupełnie inny Bałtyk.

KP przed rokiem wykorzystał otwartą furtkę i przejął licencję po KS Chwaszczyno. Okazję, jaką przyniósł im los, wykorzystuje maksymalnie. W zeszłym roku wiodło im się jako tako, ale rok 2018 to odmieniona drużyna. Do połowy maja grali w zasadzie bezbłędnie. Później nieco zbili z tonu, by na koniec sezonu jeszcze przywrócić lidze emocji, gdy w Toruniu pokonali Elanę 3:0 przekładając im fetowanie awansu. KP wykorzystał również naszą pucharową pomyłkę i sięgnął po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.

W tym sezonie KP gra dobrze i utrzymuje kontakt z czołówką. Po jedenastu spotkaniach bez porażki, przyszły właśnie dwie przegrane – 0:1 Kotwica i 0:1 Radunia. Za dużo by mówić o kryzysie, ale na pewno lekki spadek formy. Nieco wcześniej remisy z Górnikiem i Wierzycą również pewnie budziły lekki niepokój. Bałtyk jeszcze bardziej pod formą, bowiem w czterech ostatnich meczach zdobył trzy punkty. Jest to nasz najgorszy okres od dwóch lat, gdy w czterech meczach ugraliśmy tylko dwa punkty. Spotykają się więc drużyny głodne zwycięstwa. Kto się przełamie?

Grając w Gnieźnie mieliśmy szansę przegonić Mieszka. Nie powiodło się. Dziś mamy okazję wyprzedzić KP do którego tracimy dwa punkty. Nasz przeciwnik przed tygodniem również przegrał. Na swoim boisku uległ Raduni Stężyca 0:1. Bramka dla Raduni padła w 94 minucie, zaś dziesięć minut wcześniej Wojciech Zyska zmarnował rzut karny.

Drużyna Łukasza Kowalskiego, tak jak Bałtyk, rozgrywki pucharowe na szczeblu wojewódzkim ma już z głowy. We wrześniu KP przegrał u siebie 1:2 z Wierzycą Pelplin. Lepiej im się wiedzie na szczeblu centralnym. W pierwszej rundzie ograli 1:0 Górnika Łęczna. Drugą rundę rozegrają w najbliższą środę z Puszczą Niepołomice.

W Starogardzie Gdańskim w ostatnim roku wygraliśmy na boisku dwukrotnie. Jesienią 2017 zwycięstwo dał nam Adam Duda, który był autorem jedynego gola w meczu. Wiosną zaś w półfinale Pucharu Polski rozprawiliśmy się 4:1 – później wiadomo... Mecz pucharowy odbył się 10 dni po, jakby nie było, pamiętnym meczu w Gdyni. Po 20 minutach było 1:3. W drugiej połowie szybko strzeliliśmy gola kontaktowego i dążyliśmy do remisu. Rywale jednak zamiast grać w piłkę, wybrali nietypową drogę i po każdym starciu grali na czas – stoper wskazał 10 minut bez gry. Do tego doszło sędziowanie… Mecz zakończył się teatrem Michała Wohlerta. Finalnie przegraliśmy 2:3, co utrudniło nam życie w walce o awans. Głośno było po tym spotkaniu, ale dziś jest to już dla nas historia.

Mamy nadzieję, że w sobotę zobaczymy zupełnie inny mecz. Chcemy, by obie drużyny skupiły się na grze w piłkę i pokazaniu umiejętności czysto piłkarskich. Zagrają zespoły zbliżone poziomem do siebie i trudno jest cokolwiek przewidzieć. Dlatego ten pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Majowe mecze skupiały na sobie inne elementy niż piłkarskie. Dziś chcemy by było inaczej i aby pisano między innymi o taktyce i skuteczności obu zespołów.

W naszych szeregach największym obecnie problemem jest koncentracja na początku meczu. Kotwica w pierwszej, Radunia w drugiej, Mieszko w szóstej minucie wychodzili z nami na prowadzenie. Jak widać, są to zespoły z czołówki. To czerwony alarm przed dzisiejszym spotkaniem. W sumie w tym sezonie siedmiu naszych przeciwników obejmowało prowadzenie. Nie zawsze potrafiliśmy odwrócić losy. Zatem od początku skupieni, zmobilizowani i uważni w grze obronnej. Na koniec warto dodać, że KP dysponuje najlepszą obroną w lidze - 8 straconych bramek. Tylko Wierzyca Pelplin wbiła im więcej niż jednego gola. 

Forma Bałtyku:
Mieszko – Bałtyk 4:1
Bałtyk – Bałtyk K. 1:2
Bałtyk – Jarota 4:0
Radunia – Bałtyk 2:0
Bałtyk – Kotwica 4:2

Forma KP:
KP – Radunia 0:1
Kotwica – KP 1:0
KP – Wda 2:1
Świt – KP 0:0
KP – Wierzyca 2:2

Mecze 14 kolejki:
Bałtyk – KP, sobota 17:00
Jarota – Chemik, sobota 14:00
Górnik – Pogoń II, sobota 13:00
Wierzyca – Gwardia, sobota 14:00
Świt – Polonia, sobota 14:00
Wda – Lech II, sobota 12:00
Kotwica – KKS, sobota 17:00
Radunia – Sokół, niedziela 13:00
Bałtyk K. – Mieszko, niedziela 12:00


wsparcie baner

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search