Zapowiedź: Bałtyk - Olimpia

W sobotę 14 sierpnia Bałtyk Gdynia zagra na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Początek meczu o godzinie 16:00. 
 
Przed startem ligi pisaliśmy... Nie wiadomo było czy spadkowicz z drugiej ligi przystąpi do rozgrywek, ale ostatecznie w Grudziądzu osiągnięto porozumienie. Nowym trenerem został Marcin Płuska. Pod wodzą tego szkoleniowca Olimpia pokonała KS Kutno i Sokół Ostróda po 2-0, zremisowała 1-1 z Elaną oraz przegrała 0-3 z Olimpią Elbląg. Do drużyny dołączyło aż kilkunastu graczy, wśród nich Jakub Bojas, tajemniczy Jose Cabrera, znany Marcin Warcholak czy doświadczony Adrian Karankiewicz a także kilku młodzieżowców. Czy zwiastuje to walkę o powrót do drugiej ligi?
 
W międzyczasie Olimpia pokonała w rundzie wstępnej PP Hutnika Kraków 1-0. Do ostatniej chwili kompletowała kadrę i z dużymi nadziejami na korzystny wynik przystąpiła do pierwszego meczu w lidze z beniaminkiem Kluczevią Stargard. Wygrała 1-0 po golu w okienko Jose Cabrery w drugiej części gry.
 
Historia ligowych spotkań Olimpii i Bałtyku nie jest zbyt bogata. Potykaliśmy się sześciokrotnie w latach 1997-98 i 2009-2011. Bilans jest nieco korzystniejszy dla Bałtyku. Kilkukrotnie mierzyliśmy się też w sparingach, w ostatnim, zimowym był bezbramkowy remis.
 
W pierwszej rundzie PP Olimpia zagra z Wartą Poznań z Mateuszem Kuzimskim w składzie.
 
Dziś o 16.00 w Grudziądzu zmierzą się dwie dość mocno przemeblowane drużyny o jeszcze nieustalonym potencjale. Olimpia po wielu latach spędzonych na szczeblu centralnym i Bałtyk po wielu latach walki o ten szczebel.
baltyk.gdynia.pl © 2024

Search