Bałtyk - Polonia Środa Wielkopolska [zapowiedź]

11 kwietnia, w niedzielę o godzinie 14:30 Bałtyk Gdynia na swoim terenie zmierzy się z Polonią Środa Wielkopolska. 

Po dwóch tygodniach Polonia znowu zawita do Gdyni. Rywale proszą się o pierwszą porażkę w sezonie na wyjeździe. Dziewięć ekip grając w roli gospodarza w tym sezonie nie potrafiło urwać im choćby punktu. Pierwszy był Bałtyk, który zremisował 1-1. Los sprawił, że Polonia już w pierwszym meczu wyjazdowym w rundzie finałowej ponownie zawita do Gdyni. Czy uda nam się przerwać ich serię bez porażki grając na terenie przeciwnika?

Będzie trudno. Nasz zespół w ostatnich czterech meczach domowych zanotował trzy remisy i jedną porażkę. Nasza dyspozycja nie jest najwyższa. W ostatnich dziewięciu meczach tylko raz sięgnęliśmy po komplet punktów. Cel numer jeden osiągnięty - ósemka. Teraz cel numer dwa - Puchar Polski, ale nie wiemy kiedy drużyny amatorskie wrócą do gry. 

Polonia w środę dosyć pechowo przegrała u siebie z GKS Przodkowo 0:1. Polonia sama sobie wbiła gola po rzucie rożnym. Miała mnóstwo sytuacji, obijała poprzeczkę i słupek. Przy wyniku 0:0 średzianie nawet strzelili gola, ale sędziowie nie pokapowali się, że piłka przekroczyła linię bramkową. 

polonia sroda

Polonia już wypisała się z walki o awans. Do lidera traci 11 punktów. W tym roku na 15 możliwych punktów Polonia zdobyła 6. Nie zmienia to jednak faktu, że trzecie miejsce będzie dla nich sporym osiągnięciem, patrząc na ostatnie lata. Na pewno będą walczyć o utrzymanie miejsca na podium. 

Na koniec wspomnijmy, że Polonia do Gdyni przyjedzie bez doświadczonego Luisa Henriqueza, który tuż przed końcem meczu z Przodkowem obejrzał czerwoną kartkę. W doliczonym czasie gry po polsku rzucił wiązankę w kierunku sędziego i wyleciał z boiska. A wystarczyło przeklnąć po hiszpańsku...

III liga gr. 2 – 23. kolejka
Bałtyk Gdynia – Polonia Środa Wielkopolska
11.04.2021 r. godz. 14:30
Narodowy Stadion Rugby, ul. Kazimierza Górskiego 10.


Mecz będzie można zobaczyć na kanale imprezylive.pl. Zapraszamy kibiców do wpłat na poczet oglądania meczu. Potraktujcie to jako bilet w cenie 5, 10 zł lub też innej dowolnie wybranej kwoty.
Stowarzyszenie Kibiców Bałtyk Gdynia
20 2030 0045 1110 0000 0310 4230
Więcej szczegółów o transmisjach z meczów domowych TUTAJ


Przekaż 1% podatku na SKS Bałtyk Gdynia. Podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać w odpowiednim miejscu:

  • nr KRS: 0000270261
  • cel szczegółowy: BAŁTYK GDYNIA 1786 
baltyk.gdynia.pl © 2023

Search