90-lecie Bałtyku Gdynia. Gramy z Jarotą Jarocin.

W sobotę świętujemy 90-lecie istnienia Bałtyku Gdynia. Będzie festyn, mecz oldbojów, mecz mistrzowski w trzeciej lidze, uroczysta kolacja dla zaproszonych gości. Wracamy na Stadion Miejski przy Olimpijskiej 5. Osoby chętne do głośnego dopingu zapraszamy na sektor C5.

Bałtyk założyli w 1930 roku robotnicy budowlani i bezrobotni z gdyńskiej dzielnicy Grabówek. 90 lat historii, o której można opowiadać w nieskończoność. Bałtyk to niegdyś sekcje między innymi boksu, siatkówki, koszykówki, lekkoatletyki, gimnastyki, żeglarstwa, tenisa, szybowcowa, kolarska, sportów wodnych, zapaśnicza, rugby, podnoszenia ciężarów, piłki ręcznej… Dziś Bałtyk to przede wszystkim piłka nożna, a w pamięci mamy również sekcję motorową.

Bałtyk to obiekty na Grabówku (dziś ul. Morska), przy ulicy Węglowej, Janka Wiśniewskiego (wówczas Marchlewskiego) i w końcu przy Olimpijskiej.

Bałtyk to mnóstwo zawodników. Nie będziemy wymieniać tych najwybitniejszych, bo nie chcemy też nikogo urazić i pominąć. Każdy, no prawie każdy, kto grał w Bałtyku ma u nas szacunek. Bałtyk to wielu prezesów, trenerów, działaczy, sympatyków i kibiców, których bywało raz więcej raz mniej. Wszyscy ci przyczynili się do historii naszego ukochanego klubu. Jedni bardziej, drudzy mniej. Nie miejcie żalu, jak ktoś nie dostanie indywidualnego zaproszenia. Nie o to w tym chodzi. Wszyscy jesteście mile widziani przy Olimpijskiej. Nie zastanawiajcie się, nie roztrząsajcie tylko przychodźcie na Stadion Miejski. 

Bałtyk to siedem sezonów w ekstraklasie, dziewiętnaście na jej zapleczu, półfinał Pucharu Polski, punkt od wicemistrzostwa Polski, to sukcesy w drużynach juniorskich.

Bałtyk to wspaniały klub.

Bałtyk to biało-niebieska rodzina, która, mamy nadzieje, licznie zbierze się 12 września, w naszej niegdyś świątyni, a dziś po prostu, na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Bałtyk to wzloty i upadki. Nawiążemy tylko do najświeższej historii. Rok temu na dnie, a dziś z podniesioną głową i z wiarą w zespół przystępujemy do kolejnych pojedynków. Niezmiernie się cieszymy, że dzięki pracy wielu osób, będziemy mogli w taki sposób świętować 90-lecie Bałtyku Gdynia.


Zagramy z Jarotą Jarocin. Jarota ma pięć punktów mniej od nas i zajmuje szóstą lokatę. Piłkarze Jaroty zaczęli od mocnego 6:2 w Starogardzie Gdańskim. Wygrywali też z Flotą i Nielbą. Ostatnie dwa mecze to 2:3 z Polonią i 1:1 z Pomorzaninem.

Z Jarotą mamy korzystny bilans spotkań, ale ostatnie dwa mecze przegraliśmy. Rozegraliśmy łącznie 13 meczów: 6 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki; bramki 18:10. Musimy uważać na aktualnie najlepszego strzelca w lidze Krzysztofa Bartoszaka, który ma na koncie osiem bramek.


Kilka praktycznych informacji dotyczących obchodów 90-lecia Bałtyku Gdynia.
-12:00 – 16:00 festyn dla dzieci z licznymi atrakcjami, przekąskami, napojami. Będzie zlokalizowany między Stadionem Miejskim a boiskiem bocznym;
- 15:00 – 16:00 mecz oldbojów Bałtyku Gdynia z drużyną Polonii Warszawa, która w 2000 świętowała ostatni swój tytuł Mistrza Polski;
- 13:30 – otwarcie kas;
- 14:00 – otwarcie bram stadionu;
- 17:00 – mecz Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin; 
- bilety: dostępne w kasach, 10 zł  oraz darmowe dla dzieci do lat 12 (za okazaniem dokumentu tożsamości)
- cegiełki: dostępne w kasach, 90 zł. Z cegiełką można wejść na dowolny sektor. Wybierając sektory B jest się upoważnionym do skorzystania z cateringu. Osoby, które zakupiły cegiełki przez internet, mogą je odebrać u pracownika Bałtyku Gdynia przed głównym wejściem na stadion od godziny 14:00;
- na sektorach A i C będą punkty gastronomiczne; 
- sektor C5 to sektor naszego młyna, zapraszamy do dopingu; 
- dla kibiców będzie przeznaczony parking przy boisku „klatka” i następnie można będzie przejść wzdłuż hali lekkoatletycznej. 

olimpijska

stadion sektory 1

Jeśli pominęliśmy jakieś szczegółowe informacje, to zapraszamy na oficjalną stronę: Wejściówki na stadion 12 września || Cegiełki do zakupu i odbioru || Festyn

baltyk.gdynia.pl © 2023

Search