Radunia Stężyca - Bałtyk Gdynia 1:0 [relacja]

Bałtyk przegrał z Radunią 0:1. Bramkę w 51 minucie strzelił Jakub Bach.

W porównaniu z dwoma ostatnimi meczami z Radunią, spisaliśmy się  lepiej, ale to wciąż za mało by urwać im punkty. Zespół ze Stężycy był lepszy, miał więcej sytuacji i wynik w zasadzie mógł być wyższy. Kilka razy bardzo dobrze bronił Marcin Matysiak. My musimy przede wszystkim pracować nad konstruowaniem akcji ofensywnych. Dla nas sezon zacznie się w zasadzie za tydzień, gdy zagramy z drużyną naszego rejonu w tabeli. Tym razem bez niespodzianki. Porażka raczej była wkalkulowana. Wygrał faworyt.

Zaczęło się od naszego dobrego akcentu, gdy po rzucie rożnym uderzał Iorga, ale nie trafił w światło bramki. W pierwszych fragmentach meczu byliśmy równorzędnym rywalem. Potem Radunia zaczęła przeważać i co raz groźniej atakować. Trzy celne strzały, w tym sam na sam, obronił Matysiak. My na ataki gospodarzy zdołaliśmy odpowiedzieć kontrą – szliśmy dwóch na jednego obrońcę. Niestety pogubiliśmy się i nasz zawodnik znalazł się na pozycji spalonej.

Na początku drugiej połowy straciliśmy bramkę. Bach zabawił się z naszymi zawodnikami i precyzyjnie umieścił piłkę przy dalszym słupku. Zdecydowanie za łatwo daliśmy się ograć. Trzeba więc było zagrać bardziej otwarcie by odrobić straty. Gra się rozszerzyła i dzięki temu, więcej miejsca też mieli gospodarze. Kilka razy było gorąco w naszym polu karnym. Matysiak skutecznie zapobiegał utracie drugiej bramki. To ponownie nasz najlepszy zawodnik. Mateusz Gułajski również ponownie był nasza jasną postacią, ale brakowało mu wsparcia ze strony partnerów. Póki miał siły, potrafił zrobić różnicę. Jeśli chodzi o nasze sytuacje w drugiej połowie, to głównie opierały się one o stałe fragmenty gry. Kacper Tułowiecki momentami miał niepewne interwencje i tu mogliśmy poszukać swojej szansy. Od 83 minuty graliśmy z przewagą zawodnika, ale to Radunia była bliżej strzelenia gola niż my.

Radunia Stężyca - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)
51' Jakub Bach

Bałtyk: Matysiak - Bany (70' Gołubiński), Horoszkiewicz, Murawski, Kazimierowicz, Renusz (70' Gołuński), Bohm [ż], Stefaniak, Iorga (61' Bartlewski), Gułajski, Efir (78' Piasecki)

SKS Bałtyk Gdynia© 2020

CONTICOM30

Search