Unia Janikowo – Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

W sobotę o godzinie 17:00 Bałtyk Gdynia na inaugurację sezonu 2019/2020 zmierzy się w Janikowie z Unią.

Na początek kolejnego sezonu zagramy z beniaminkiem. Unia uzyskała awans mając sześć punktów przewagi nad Orlętami Aleksandrów Kujawski. Pierwszym skojarzeniem z Unią jest porażka 0-4 w Gdyni na zakończenie rozgrywek II ligi 2009/2010. W ostatniej kolejce zdegradowana już do III ligi Unia robiła na NSR co chciała. Smutno się na to patrzyło. Dwa lata później Unia spadła do IV ligi i po 18 kolejkach w sezonie 2012/2013 wycofała się z rozgrywek. W 2013 roku rozgrywki zaczynali od B klasy i systematycznie pięli się w piłkarskiej hierarchii. Dziś wracają na czwarty poziom rozgrywkowy, który jest nam doskonale znany. Dla nas jest to ósmy sezon z kolei w „czwartej lidze”.

W Bałtyku, można rzec, jak co pół roku piłkarskie rewolucje. Latem z klubu odeszło 10 zawodników i trener. Okienko transferowe wciąż otwarte, więc „przychody” i „rozchody” podsumujemy w późniejszym czasie. Z klubem związało się na razie pięciu zawodników: Michał Renusz, Radosław Regliński, Mateusz Bany, Mateusz Węsierski i Adrian Machol. Ich sylwetki opisywaliśmy w poprzednich artykułach.

Rozegraliśmy latem cztery mecze sparingowe. Wyniki sparingów mają dla nas średnie znaczenie. Nie przywiązujemy do nich uwagi i nie robimy sobie nic z tego, że nie wygraliśmy. Dwie porażki i dwa remisy. Sparingi to czas dla trenera. Źródło wiedzy, które ma owocować w lidze. To w lidze mamy wygrywać. Już za moment przekonamy się, jak to będzie z tymi zwycięstwami. W poprzednim sezonie uzbieraliśmy 18 wygranych. Oceniając sytuację na stan 3 sierpnia twierdzę, że tylu wiktorii nie osiągniemy. Idąc dalej, sytuację wyceniam na drugą dziesiątkę i być może otarcie się o walkę o utrzymanie. A do utrzymania będzie potrzebnych około 35-40 punktów. To luźny wniosek i lada chwila przyjdzie weryfikacja. Zobaczymy nasz i rywali potencjał. Z pewnością można stwierdzić, że o awans bić będą się najmożniejsi tej ligi – Kotwica, Radunia i Kalisz. Niespodzianki nie są wykluczone.

Jesteśmy całym sercem z drużyną i życzymy jej jak najlepiej. Trzymamy kciuki za dobrą postawę zarówno dziś w Janikowie jak i w czasie całego sezonu!

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search