Juniorzy młodsi otworzyli murawę na NSR. Porażki rezerw i juniorów starszych.

Bałtyk II zanotował trzecią z rzędu porażkę. Juniorzy starsi dość nieoczekiwanie przegrali z Liderem. Juniorzy młodsi wysoko pokonali Kaszubię.

V liga - trener Jerzy Jastrzębowski
5. kolejka, sobota, 08.09.2018 godz. 15:00
MKS Władysławowo - Bałtyk II Gdynia 4:1 (2:0)

Bałtyk II dość gładko uległ jednemu z kandydatów do awansu do IV ligi. MKS po zwycięstwie z biało-niebieskimi zajmuje trzecie miejsce i traci jeden punkt do lidera. Gdynianie aktualnie na dziewiątej pozycji. Już w trzeciej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Na 2:0 straciliśmy gola z rzutu karnego. Po przerwie kolejny gol ekipy z Władysławowa. Na chwilę rozmiary porażki zmniejszył Dominik Klecha, bowiem ostatni cios należał do "Władka". Z pierwszego zespołu do rezerw zeszli Jakub Golc, Bartosz Sobczak (wrócił już do pełni zdrowia), Jan Sadowski, Dominik Klecha i Cezary Gołubiński. W ekipie gości gra nasz były zawodnik Arkadiusz Proena (83/4). Na ławce trenerskiej zaś zasiadają Sobiesław Przybylski (53/2) i Michał Smarzyński (207/44).

Bałtyk II: Bochiński - Golc, M.Kołodziejski, Sobczak [ż], Barlak (60' Kugaczewski [ż]), Kwaśniak [ż], Sadowski (82' Gibaszek), Klecha, Szejko, Bartnicki, Gołubiński [ż]

2 – Damian Kugiel, Filip Sobiecki, Erwin Kwaśniak
1 – Maksym Demiianchuk, Piotr Kręcki, Szymon Rychłowski, Jakub Golc, Cezary Gołubiński

5. kolejka, sobota, 08.09.2018 godz. 17:00
Bałtyk Gdynia - Lider Rychnowy 0:2 (0:1)

Przewidywaliśmy dość pewne zwycięstwo Bałtyku, a tu doszło to sporego kalibru niespodzianki. Zaskoczenia nie krył sam trener Lidera Rychnowy. Zespół ten przyjął Bałtyk na swojej połowie i szukał okazji do ataku. - Pierwszy raz w tym sezonie nasz przeciwnik zagrał mądrze w obronie i nie popełniał głupich błędów. My zagraliśmy poprawne spotkanie. Właściwie przez cały mecz operowaliśmy piłką na połowie przeciwnika, ale brakowało nam albo skuteczności, albo dobrego ostatniego podania. Natomiast bramkarz Lidera był jednym z najlepszych zawodników na boisku. W 20 minucie nadzialiśmy się na kontrę i zawodnik gości umieścił mocnym strzałem piłkę pod poprzeczką. Drugiego gola straciliśmy bezpośrednio z rzutu wolnego - podsumował mecz Wojciech Konkol. Taki zimny prysznic zapewne przyda się juniorom starszym. Najtrudniejsze mecze dopiero przed nimi.

Bałtyk: Błasiak - Ossowski, S.Kołodziejski, Pełka, Musiał (72' Dobrowolski), Rynkowski (78' Jancewicz), Kaszuba, Brodnicki, Piwowarski, Komsta, Siewiński (61' Turkacz)

2 – Bartosz Redecki, Jakub Dobrowolski
1 – Jakub Barlak, Kamil Kosecki, Miłosz Sławiński, Oskar Kaszuba, Sebastian Komsta, Dominik Jancewicz, gol samobójczy

Junior Młodszy B1 (2002/03) – trener Krzysztof Wesołowski
4. kolejka, sobota, 08.09.2018 godz. 11:00
Bałtyk Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 7:0 (4:0)

Nasze przewidywania wzięły w łeb, bowiem w tym spotkaniu liczyliśmy na bardziej wyrównany mecz - Kaszubia miała tyle samo punktów co Bałtyk - a tymczasem biało-niebiescy objęli prowadzenie już w drugiej minucie i systematycznie strzelali kolejne bramki. Łącznie wpadło ich siedem. Mieliśmy okazję oglądać pierwszą połowę i nie wiemy, czy to Bałtyk tak dobrze grał, czy może Kaszubia wypadła blado. Pewnie w kolejnych meczach będziemy bliżej prawdy, gdy przyjdzie grać z lepszymi zespołami. Na ten moment Bałtyk jest na drugim miejscu. To było pierwsze oficjalne spotkanie na nowej murawie Narodowego Stadionu Rugby. Można powiedzieć, że Bałtyk odebrał modernizację płyty i dał sygnał, że sztuczna nawierzchnia jest zdatna do gry.

Bałtyk: Sawicki - Czerkies, Jankowski (53' Muszyński), Kośnik, Otto (48' Fornalik), Wołowski (69' Tabaszewski), Andryszak, Nowak, Wawrzyniak (57' Parnawski), Budziński (61' Wasiuta), Błażejak