Rozmowa z Dariuszem Kudybą

Przedstawiamy rozmowę z naszym najskuteczniejszym napastnikiem, strzelcem 9 goli w dotychczasowych meczach w 2 lidze - Dariuszem Kudybą. 

Oddaliście rywalom sporo punktów, które powinny paść łupem Bałtyku, co jest tego przyczyną? Czego brakuje, by szalę zwycięstwa przechylić na swoją korzyść?

Dariusz Kudyba: Tak sie złożyło, że potraciliśmy w głupi sposób punkty, które powinny być na naszym koncie. W tych meczach zabrakło napewno skuteczności, gdyż mieliśmy kilka okazji żeby dobić rywala ale niestety się nie udało. Kolejnym czynnikiem jest brak doświadczenia oraz boiskowego cwaniactwa. Mam tu na myśli powstrzymanie przeciwnika nawet faulem w niegroźnej odleglości od naszej bramki.W niektórych meczach decydowały indywidualne błędy, które każdy popełnia ale czasami kończą się one stratą bramki oraz punktów. Zdarzaly sie również mecze w ktorych bylśimy lepsi od rywala ale to przeciwnicy kończyli mecz inkasując 3 punkty, w tych spotkaniach brakowało nam po prostu szczęścia.

Liga wydaje się w miarę wyrównana, patrząc na grę Bałtyku istnieje realna szansa na miejsce na podium. Jakie jest nastawienie w drużynie i czy może po cichu mówi się o celowaniu w lokaty premiujące awansem ?

Dariusz Kudyba: Liga jest w tym roku wyrównana. Każdy może wygrać z każdym. Tracimy do drugiego miesjca 4 punkty, więc istnieje relana szasna żebyśmy jeszcze bardziej zbliżyli sie do czołówki pod warunkiem, że wyeliminujemy błędy, o których mówilem wyzej. My, jako zespól wychodzimy w każdym meczu żeby wygrać, zawsze interesują nas 3 punkty i taki układ jest najlepszy. Myślę, że jest za wcześnie żeby mówic o awansie. O tym, kto zajmnie pierwsze dwa miejsca zadecyduje runda rewanżowa i aby realnie o tym myśleć trzeba się skupić na tym, żeby zespół był silniejszy niż w rundzie jesiennej.

5 goli w ostatnich czterech meczach, forma rośnie. Czy zimą będziesz próbować zmienić barwy klubowe czy zostaniesz w Bałtyku do minimum lata i powalczysz o awans ? Czy skusiłbyś się na ofertę druzyny z 1 ligi ?

Dariusz Kudyba: Bardzo się cieszę ze swojej skuteczności, jednak na temat transferów nie chcę rozmawiać. Przed nami jeszcze cztery mecze i wlaśnie na nich chcę się skupić. Myślenie o zmianie klubu w trakcie rundy może mi tylko przeszkadzać.

Którego piłkarza z historii polskiej piłki uważasz za najlepszego.

Dariusz Kudyba: Jako napastnik zawsze obserwuję zawodników grających na tej pozycji i spośród nich szukam sobie wzorców do naśladowania na boisku. Według mnie najlepszym polskim zawodnikiem w historii był Zbigniew Boniek. Niestety nigdy nie mialem okazji oglądać jego meczów na żywo, pozostalo mi więc śledzenie jego goli poprzez internet.

baltyk.gdynia.pl © 2023

Search