Wierzyca Pelplin - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

Bałtyk Gdynia zagra w Malborku z Wierzycą o godzinie 16:00.

Wciąż trwa remont stadionu w Pelplinie, więc Wierzyca musi szukać innych obiektów. Podobno działacze z Pelplina mieli być niezadowoleni ze stanu murawy na stadionie w Tczewie (tam rozgrywali mecze domowe w poprzednim sezonie) i z prośbą o udostępnienie obiektu zgłosili się do Malborka, gdzie na co dzień gra Pomezania. Obiekt w Malborku jest po remoncie, murawa elegancka, warunki do gry idealne. Stadion znajduje się przy ulicy Toruńskiej 60.

Bałtyk Gdynia po średnim starcie sezonu – jeden punkt w dwóch meczach – wydaje się, że wskoczył na właściwe tory i zaczął grać skutecznie. Potwierdzeniem tego jest sześć strzelonych bramek w ostatnich dwóch spotkaniach. Swoje znakomite chwile przeżywa Arkadiusz Korpalski, który zanotował dwa gole. Przecieraliśmy oczy po akcji Adama Dudy - chcemy więcej. Do zdrowia wrócił Michał Marczak, co przełożyło się na naszą siłę ofensywną. To ważne ogniwo w układance Sebastiana Letniowskiego. Trener tym razem nie będzie mógł skorzystać z Jakuba Biskupa, który naderwał w ostatnim meczu mięsień. Za to dyspozycji jest Przemysław Czerwiński, który dwa tygodnie temu w Bydgoszczy musiał przedwcześnie opuścić boisko. 

Wierzyca na inaugurację uległa Jarocie 0:1. W dorobku ma cztery punkty. Remis 0:0 ze Świtem należało uznać za małą niespodziankę. Jedyne jak dotąd zwycięstwo zanotowała z Wdą w Świeciu. W Malborku jeszcze nie wygrała. Jej ostatnie dwa pojedynki to rywale z czołówki – Kotwica 1:2 i Radunia 0:2. Dziś mamy nadzieję, że Bałtyk włączy się w ten szyk i jako zespół z czołówki również ogra pelplinian.

Latem z Wierzycą pożegnało się kilku zawodników. Wśród nich są między innymi Piotr Wieczorek i Filip Sosnowski, którzy grali swego czasu w Bałtyku. Wieczorek 19 spotkań, Sosnowski 36 spotkań i 3 bramki. Wieczorek przeszedł do GKS Przodkowo, zaś Sosnowski jest pierwszym wyborem Łukasza Kowalskiego w KP Starogard Gdański. Roland Kazubowski (Bałtyk: 28 meczów, 2 gole) powędrował do grającej w okręgówce Cartusii Kartuzy. Byłymi zawodnikami, którzy grają dla Wierzycy są Krzysztof Garczewski (27/0), Piotr Jaroszek (18/0) i Karol Szopiński (24/1). Bezpośrednim transferem letnim jest przejście z Bałtyku do Wierzycy Patryka Regulskiego, który w poprzednim sezonie zagrał dla nas 20 spotkań i strzelił 1 bramkę. 

W poprzednim sezonie Wierzyca solidnie postawiła się Bałtykowi. W Gdyni mieliśmy bezbramkowy remis, zaś w Tczewie wygraliśmy 1:0 po pięknym trafieniu Mateusza Kuzimskiego. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, jednak udało się przetrwać ataki rywala i dowieźliśmy wygraną do ostatniego gwizdka. Dziś również spodziewamy się wyboistej przeprawy. Mamy nadzieję, że atutem w naszej grze będzie… fajna murawa na obiekcie w Malborku.

Spotkanie poprowadzi Maciej Lanckowski z Torunia. Właśnie ten arbiter prowadził majowe spotkanie Wierzycy z Bałtykiem w Tczewie.

6 kolejka, III liga, grupa 2
08.09.2018 r. sobota, godz. 16:00, Malbork, ul. Toruńska 60
Wierzyca Pelplin – Bałtyk Gdynia

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search