Juniorzy starsi Bałtyku grają w Pucharze Polski

Bałtyk Gdynia z rocznika 2000/2001 zmierzy się w środę o godzinie 16:00 z Centrum Pelplin.

Przed nami druga runda wojewódzkiego Pucharu Polski. Na tym etapie do gry wkroczyły zespoły z klasy A. Los przydzielił jednak biało-niebieskim ekipę z klasy B – Centrum Pelplin. W pierwszej rundzie Bałtyk na boisku pokonał po zaciętym meczu OKS Janowo 8:6, jednak później się okazało, że w zespole z Rumi grał nieuprawniony zawodnik i pojedynek zweryfikowano na walkower 8:0 dla gdynian. Z kolei Centrum wygrało na wyjeździe z Piastem Majewo 1:0.

Juniorzy Bałtyku w swoich rozgrywkach na razie są liderem tabeli z kompletem punktów. W trzech meczach strzelili 24 bramki. Możemy mieć podstawy, by jutro wierzyć w dobrą skuteczność i awans do kolejnej fazy rozgrywek. Centrum Pelplin w trzech meczach ugrało jeden punkt (3:3 z Orłem Ząbrowo). Ich bilans bramkowy wynosi 6:15.

Nie znamy dokładnych powodów, które sprawiły, że zaprzestano inwestować w Centrum, jednak warto przypomnieć, że klub ten był o krok od gry w III lidze. Sezon 2016/17 w IV lidze wygrała Wierzyca Pelplin. Drugie miejsce zajął KP Starogard Gdański. Trzecie, ze stratą jednego punktu do KP, przypadło Centrum. Potem, jak dobrze pamiętamy, KP przejął licencję od KS Chwaszczyno i w kolejnym sezonie grał w III lidze. Warto spojrzeć na ostatnią kolejkę rozgrywek 2016/17. Na boisku Centrum zremisowało z Wierzycą 2:2. Wynik ten dawał Centrum drugie miejsce (lepszy bezpośredni bilans meczów z KP, 2:1 i 2:0), jednak błędy regulaminowe sprawiły, że zespół z Pelplina przegrał 0:3 walkowerem – „udział w meczu nieuprawnionych zawodników (mniej niż 48 godzin)”. Gdyby nie niedopatrzenie, Centrum miałoby okazję dogadania się z Chwaszczynem. Sezon 2017/18 Centrum rozpoczęło od klasy B…

Pierwszy i drugi zespół Bałtyku do Pucharu Polski przystąpi w trzeciej rundzie, tak więc teraz zapraszamy na mecz juniorów starszych. Godzina 16:00, Gdyńskie Centrum Sportu.

Pary II rundy Pucharu Polski:
Bałtyk Gdynia SKS (ILWA1) - Centrum Pelplin (B)
Oldboys Gdynia (niezrzeszeni) - Ogniwo Sopot (A)
Nadmorska Liga Szóstek (niezrzeszeni) - Pomorze AS (A)
Stolem II Gniewino (B) - KTS-K II Luzino (A)
Multi Stal System Bytonia (B) - Radunia II Stężyca (A)
Norda Karwia (B) - Klif Chłapowo (A)
Wisła Steblewo ((B) - GLKS Różyny (A)
KS Pomorski ZPN (niezrzeszeni) - KS Wocławy (B)
Santana Wielki Klincz (B) - KS Mściszewice (A)
Chojniczanka Chojnice (ILWA1) - Wierzyca Stara Kiszewa (A)
Marynarka Wojenna RP (niezrzeszeni) - Wisła Długie Pole (A)
Arka Prusewo (B) - Start Mrzezino (A)
Solar Władysławowo (B) - Kaszubia Starzyno (A)
Jareks Nowa Karczma LKP (A) - Amator Kiełpino (A)
Unia 1922 Tczew (niezrzeszeni) - GTS Mokry Dwór (A)
Latarnik Choczewo (A) - Sokół Bożepole Wielkie (A)
Olimpia Czersk (B) - Brda Rytel (A)
LZS Bojano (A) - Zatoka 95 Puck (A)
FC Gowidlino (B) - KS Sulmin (A)
Sopocka Akademia Piłkarska (A) - Osiczanka Osice (A)
Celtic Reda (B) - wolny los

 

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search