Powrót do przeszłości. Pięć do zera. [relacja]

Bałtyk Gdynia na zakończenie sezonu pokonał 5:0 Jarotę Jarocin. Przed meczem pisaliśmy: Trwają mistrzostwa świata, ale my do końca jesteśmy z Bałtykiem. Mecz z Jarotą to ostatnie spotkanie w tym sezonie i liczymy na bardzo przekonujące zwycięstwo biało-niebieskich. Może zostaniemy sprowadzeni na ziemię, ale 4 gole wbite rywalom to minimum naszych dzisiejszych oczekiwań. Dziękujemy za dobry mecz i pięć goli. Tym samym zatoczyliśmy koło. W drugiej i trzeciej kolejce wygrywaliśmy 5:0 i teraz na koniec rozgrywek byliśmy świadkami okazałego zwycięstwa.
Bramki: Adam Duda 3' 25' Mateusz Kuzimski 52' Łukasz Duszkiewicz 54' Juliusz Letniowski 85'
BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski (64 Regulski), Kostuch, Sobczak, Korpalski Ż (66 Kochanek), Duszkiewicz, Letniowski, Szur Ż, Marczak Ż, Duda (72 Malanowski), Kuzimski (69 Rychłowski Ż)

baltyk gdynia III liga, 34. kolejka: 16.06.2018 r. godz. 16:00  jarota jarocin
BAŁTYK GDYNIA 5-0 JAROTA JAROCIN
Szulc - Kołodziejski, Kostuch, Sobczak, Korpalski, Duszkiewicz, Letniowski, Szur, Marczak, Kuzimski, Duda   Filipowiak - Ludwiczak, Piróg, Czapliński, Matuszak, Dunaj, Marciniak, Rzepka, Skokowski, Pacyński, Nowak
1. połowa
3' gol Adam Duda 1-0
25' gol Adam Duda 2-0
2. połowa
52' gol Mateusz Kuzimski 3-0
54' gol Łukasz Duszkiewicz 4-0
    M. Marciniak out K. Wawrzyniak in 55'
64' zk Arkadiusz Korpalski
64' zk Michał Marczak
    Jakub Czapliński zk 64'
64' in P. Regulski out M. Kołodziejski
66' in A. Kochanek out A. Korpalski
69' in S. Rychłowski out M. Kuzimski
72' in R. Malanowski out A. Duda
    J. Klauza out J. Pacyński in 76'
80' zk Przemysław Szur
85' zk Szymon Rychłowski
86' gol Juliusz Letniowski

Od pierwszej minuty biało-niebiescy przystąpili do ataku. W 57 sekundzie przyzwoicie uderzył Kuzimski. Od trzeciej minuty prowadziliśmy 1:0 po trafieniu Dudy. Następnie mecz się trochę wyrównał i Jarota potrafiła zapuścić się pod nasze pole karne, ale bez większego zagrożenia. Bałtyk za to był skuteczny – Duda podwyższył na 2:0, choć odnosimy wrażenie, że na początku akcji na środku boiska przewinienie popełnił Letniowski. Sędzia jednak się nie dopatrzył faulu i mogliśmy skontrować rywala. Bałtyk, jak to Bałtyk, w tym sezonie idzie zwykle za ciosem po kolejne bramki. Hat-trika mógł ustrzelić Duda, ale tym razem jego uderzenie zatrzymał bramkarz.

Po zmianie stron atakował głównie Bałtyk. Dwa gole strzeliliśmy w momencie, gdy goście grali w dziesiątkę po tym, jak jeden z zawodników Jaroty odniósł kontuzję i opuścił pole gry. Nim Jarota przeprowadziła zmianę, zdążyliśmy strzelić dwie bramki. Od momentu wznowienia gry po opuszczeniu boiska kontuzjowanego zawodnika nie minęła minuta, a na tablicy było 3:0. Najpierw Kuzimski, a potem Duszkiewicz wprawili kibiców w radość. Nasza przewaga rosła i stwarzaliśmy sobie kolejne szanse bramkowe. Dobre okazje zmarnowali Duda i Rychłowski. Z kolei Szur przy należytej skuteczności mógł uzbierać trzy gole. W końcówce Letniowski pokazał swój kunszt pokonując bramkarza ładnym i precyzyjnym uderzeniem.

Przed meczem Mateusz Kuzimski odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika Bałtyku w głosowaniu kibiców. Król strzelców opuścił boisko w 69 minucie meczu. Kuzim żegnany był gromkimi brawami. Jego przyszłość jest jeszcze niepewna, ale należy liczyć się z tym, że Mateusz zmieni barwy klubowe. 26 bramek w lidze oraz 3 w pucharze mówią same za siebie. Zainteresowanie klubów z wyższych lig jest naturalną sprawą.

W Bałtyku zadebiutował 18-letni Bartosz Sobczak. Pierwsze minuty dosyć nieśmiałe i nieco nerwowe, jednak z upływem czasu nabierał pewności siebie. Na oceny gry naszego stopera jest za wcześnie. Życzymy mu rozwoju i jego formę będzie można sprawdzić na tle lepszych drużyn. Jarota była tłem, więc roboty nie było za wiele.

Tyle o meczu. Osobno postaramy się napisać podsumowanie sezonu. Zawodnicy udają się na urlopy, które latem są bardzo krótkie. Liga rusza za niespełna dwa miesiące. Czas więc na trochę odpoczynku i niebawem ponownie ruszy ligowa karuzela.