Rozstać się w dobrych nastrojach [zapowiedź]

Bałtyk Gdynia w sobotę o godzinie 16:00 zagra u siebie z Jarotą Jarocin. Jest to ostatni mecz sezonu, więc wypadałoby się godnie pożegnać na koniec rozgrywek. Nasza pozycja w tabeli się nie zmieni, ale warto, abyśmy na tą krótką przerwę letnią rozstali się w pozytywnych nastrojach. Takie sprawią nam zwycięstwo, choć i tak niezależnie od dzisiejszego wyniku, ocena jaką wystawimy za ten sezon będzie dobra.

W ostatnich trzech meczach ugraliśmy tylko jeden punkt. Siadło po zremisowanym meczu z Sokołem Kleczew. To kolejny powód, by przerwać tą kiepską serię. Choć już myślami jesteśmy przy przerwie letniej, przy okienku transferowym, przy następnym sezonie, to jeszcze dziś jest do wykonania praca. Do Gdyni przyjeżdża jedenasta drużyna w lidze – Jarota Jarocin. Pozycja w tabeli obu drużyn już się nie zmieni, więc niczym nieskrępowane, powinny zagrać na luzie i bez stresu, co może owocować niezłym meczem.

Jarota wygrała na wyjeździe trzy spotkania. Ogrywali Górnika Konin, Wdę Świecie i Unię Solec Kujawski. W szóstej kolejce potrafili zremisować w Toruniu z Elaną. Punkty urywali także innym wyżej notowanym od siebie zespołom takim jak KP Starogard Gdański i Sokół Kleczew. Najlepszym strzelcem jarocinian jest 24-letni Dominik Chromiński, który ma na koncie 14 bramek. Ostatnie cztery spotkania kończył z golem. Drugą strzelbą Jaroty jest o dziesięć lat starszy Piotr Skokowski, który dorobił się ośmiu trafień.

Jesienią w Jarocinie zremisowaliśmy 1:1. Gola strzelił Mateusz Kuzimski, najlepszy zawodnik Bałtyku Gdynia sezonu 2017/18 wybrany w cyklicznym głosowaniu Kadłubów. W poprzednim sezonie w Gdyni przegraliśmy z Jarotą po golu Jakuba Czaplińskiego, który centrostrzałem zaskoczył Marcina Matysiaka. W rewanżu biało-niebiescy po dwóch golach Piotra Ruszkula i jednym Karola Szopińskiego wygrali 3:1.

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze spotkanie. Choć to tylko mecz o trzy punkty, to uważamy, że warto przyjść na stadion, dopingować drużynę i podziękować jej za, mimo wszystko, udany sezon. Przeżywaliśmy mnóstwo pozytywnych emocji, choć rok temu mało kto się tego spodziewał.