Polonia z jedną domową porażką [zapowiedź]

Bałtyk Gdynia w sobotę o godzinie 16:00 zagra w Środzie Wielkopolskiej z Polonią. Bałtyk walczy o utrzymanie trzeciego miejsca, choć jeszcze jest szansa na drugą pozycję. W ostatnich dwóch spotkaniach zdobyliśmy tylko jeden punkt i zespół będzie chciał w pewnym stopniu zrehabilitować się za brak zwycięstw z Sokołem i Pogonią II. Polonia w środę świętowała zdobycie wojewódzkiego Pucharu Polski. My natomiast w czwartek poznaliśmy decyzję komisji odwoławczej, która podtrzymała walkower na korzyść Starogardu.

Ta cała nasza sytuacja związana z Pucharem Polski będzie zapamiętana na lata. Wypada przy tej okazji pogratulować średzianom sukcesu. Sami mocno czailiśmy się na to trofeum i możemy tylko się domyślać, jak wielką radość sprawiło im pucharowe zwycięstwo. Polonia pokonała Lubuszanin Trzcianka 2:1. Zwycięskiego gola strzelił Krystian Pawlak w 77 minucie. Co ciekawe, w półfinale Polonia miała wolny los…

Tabela mówi, że nasz rywal to dosyć mocny ligowy średniak. Z ciekawszych wyników w tym roku należy wymienić zwycięstwo z Lechem II (3:2), Kaliszem (4:0) i Świtem (3:1). W tabeli domowej Polonia zajmuje piąte miejsce, ale uwagę zwraca fakt, że na swoim boisku przegrała tylko jeden mecz. Spośród szesnastu drużyn grających w Środzie wygrała tylko Kotwica Kołobrzeg (2:1). W tabeli wyjazdowej Bałtyk plasuje się na trzecim miejscu za Lechem II i Elaną. Wygraliśmy w delegacji 10 meczów i naszym celem będzie zwycięstwo numer 11.

Najlepszym strzelcem Polonii jest 29-letni Krzysztof Bartoszak, który w dorobku ma 17 trafień. W ostatnich trzech meczach Bartoszak strzelił cztery bramki. Napastnik ten rozgrywa czwarty sezon w Polonii. W pierwszym strzelił 20 goli, zaś w kolejnych 13 i 9. Drugim strzelcem z dorobkiem sześciu bramek jest dobrze nam znany Igor Jurga.

W poprzednim sezonie zremisowaliśmy w Środzie 0:0. Jesienią w Gdyni pokonaliśmy Polonię 4:1. Losy meczu przesądziliśmy na początku drugiej połowy, gdy w odstępie pięciu minut strzeliliśmy trzy bramki – Adam Duda 51, Mateusz Kuzimski 53, 56. Czwartego gola Polonia sama sobie strzeliła.

Do Środy Wielkopolskiej nie pojechał kapitan drużyny Przemysław Kostuch, który pauzuje za osiem żółtych kartek. W kadrze meczowej debiutuje Bartosz Sobczak, który 3 maja skończył 18 lat. Jest to zawodnik z zespołu rezerw grający na pozycji środkowego obrońcy. 

Forma Bałtyku:
Pogoń II - Bałtyk 3:2
Bałtyk - Sokół 2:2
Świt – Bałtyk 0:1
Bałtyk – Kotwica 3:0
Unia – Bałtyk 0:2

Forma Pogoni II:
Sokół - Polonia 3:2
Polonia - Świt 3:1
Kotwica - Polonia 1:1
Polonia - Unia 5:1
Polonia - Kalisz 4:0

33 kolejka, 9 czerwca
Energetyk - Wierzyca 0:3 (wo)
16:00 Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia
16:00 Jarota Jarocin - Sokół Kleczew
16:00 KKS Kalisz - Świt Skolwin 
16:00 Lech II Poznań - Kotwica Kołobrzeg
16:00 GKS Przodkowo - Unia Solec Kujawski
16:00 Elana Toruń - KP Starogard Gdański
16:00 Wda Świecie - Pogoń II Szczecin


energa

 

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search