Archiwum Wyników - czyli maksimum wiedzy w jednym miejcu

Korzystając z przerwy pomiędzy sezonami, chcemy napisać parę słów o naszym Archiwum Wyników, które w tym roku skończy już 15 lat.

Przez ten czas Archiwum wzbogaciło się o metryki wielu zawodników, a także doszło wiele meczowych składów. Przede wszystkim doszły kolejne sezony, bo w grudniu 2006 roku, gdy Archiwum powstało, opis sezonów zaczynał się od roku 1980. Obecnie mamy składy właściwie ze wszystkich meczów drugoligowych (także z lat 1960-1963) i oczywiście z czasów pierwszoligowych. Większość składów z trzeciej ligi z lat 50., 60. i początku lat 70., to nadal zadanie, które jest przed nami. W sekcji 'piłkarze' mamy przedstawionych wszystkich zawodników od sezonu 1973/1974, czyli od drugiego powojennego awansu do drugiej ligi. Oczywiście archiwum jest aktualizowane na bieżąco o kolejne sezony i ta aktualizacja odbywa się zawsze po zakończeniu każdej rundy.

Doszły także wyniki i strzelcy ze spotkań zespołu rezerw - od 2009 roku, czyli od czasu reaktywacji drugiego zespołu, ale także - póki co szczątkowe - dane z niektórych wcześniejszych sezonów. Niestety, jak to często bywa, pojawiają się puste miejsca, braki, czasem jakieś nieścisłości. Dlatego zawsze jesteśmy otwarci na kontakt ze strony tych, którzy posiadają jakieś zapiski, notatki, wycinki, czy po prostu wiedzę i pamięć, bo tam byli i współuczestniczyli w tworzeniu historii Bałtyku. Każdy były zawodnik, jeśli chce, może uzupełnić informacje na swój temat, czekamy na kontakt (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Nie mamy wielu składów z meczów Pucharu Polski, nawet z lat 90., więc mogło się zdarzyć, że w spisie zawodników jeszcze kogoś może brakować. Strzelcy z meczu z Sokołem Zblewo z 1997 roku, czy pucharowa wyrwa z sezonu 1990/1991 nadal czekają na uzupełnienie. Ale poza tym przez te lata zebrało się wiele informacji i danych, które uzupełniamy i publikujemy, przy okazji dziękując tym, którzy pomogli nam do tej pory: piłkarzom, trenerom, oraz kibicom, którzy przyłożyli się do powstania i rozwijania Archiwum.

baltyk.gdynia.pl © 2024

Search