Bałtyk - Pogoń II Szczecin 2:1 [relacja]

Bałtyk Gdynia wygrał z Pogonią II Szczecin 2:1. O naszym zwycięstwie, tak jak przed tygodniem, zadecydował rzut karny wykorzystany w doliczonym czasie gry. Dwukrotnie do siatki Portowców trafił Damian Garbacik.

Pierwsi blisko strzelenia bramki byli przyjezdni. Uderzenie z rzutu wolnego na słupek odbił Piotr Bochiński, dla którego to był pierwszy występ w Bałtyku Gdynia. Pierwsza połowa dosyć niemrawa. Gola na 1:0 strzeliliśmy po rzucie rożnym. Dośrodkowanie Adriana Machola na bramkę zamienił Damian Garbacik. Później dwa razy podwyższyć wynik próbował Mateusz Gułajski, jednak czynił to nieskutecznie.

W drugiej połowie nasza przewaga była dosyć spora. Raz po raz uderzał Michał Marczak. Dwie okazje były wyborne, ale musieliśmy obejść się smakiem. Dogodną sytuację miał również Radosław Kmiecik, ale i on nie był w stanie pokonać bramkarza ze Szczecina. Sytuacje te się zemściły. Kilka ataków Pogoni II i mieliśmy remis. Finał spotkania był jednak dla nas szczęśliwy. W polu karnym popychany był Mikołaj Kośnik. Arbiter wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Damian Garbacik.

Zakończyliśmy granie w Gdyni. W siedemnastu meczach zdobyliśmy 26 punktów. 7 zwycięstw, 5 remisów, 5 porażek, bramki: 27-20.

Za tydzień 26 czerwca w Stężycy zagramy z Radunią, która awansowała już do II ligi. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00.

III liga gr. 2 – 34. kolejka
Bałtyk Gdynia – Pogoń II Szczecin 2:1 (1:0)
1:0 – 31′ Damian Garbacik
1:1 – 85′ Fabian Grzelka
2:1 – 90+1′ Damian Garbacik (k)

Bałtyk: Bochiński – Andryszak, Lengiewicz, Garbacik, Machol, Gołuński (67′ Buławski), Wołowski, Poręba, Gułajski (76′ Kośnik), Kmiecik, Marczak (84′ Nowicki)
żółta kartka: Gołuński