Na półmetku rundy finałowej

Za nami siedem spośród czternastu meczów w rundzie finałowej. Pokusimy się o drobne podsumowanie na półmetku tej fazy rozgrywek.

Na początku kwietnia pisałem na łamach tej strony: Jak widzę Bałtyk w rundzie finałowej? 3-4 zwycięstwa, 3-4 remisy i 6-7 porażek, czyli zdobędziemy około 15 punktów.

Jak na razie idzie to zgodnie z przewidywaniami. Po siedmiu meczach mamy siedem punktów. Dwa zwycięstwa, remis i cztery porażki. Zajmujemy szóste miejsce w tabeli całego sezonu i szóste miejsce wybierając tylko mecze z rundy finałowej. Liga toczy się spokojnie. Większych sensacji nie ma. Radunia gromi. Świt gubi punkty i wypisał się z walki o mistrzostwo. Reszta ekip gra for fun.

Krótkie podsumowanie każdego z meczów:
Świt – Bałtyk 4:1. Do przerwy sensacja, prowadziliśmy 1:0. Po zmianie stron seria baboli, trzy rzuty karne i ostatecznie bęcki.
Bałtyk – Polonia 0:1. Polonia objęła prowadzenie w drugiej połowie. Nam w ostatniej akcji należał się rzut karny, ale gwizdek milczał.
Elana – Bałtyk 2:0. Nudny mecz. Końcówka dla Elany. Bałtyk słabo się zaprezentował.
Bałtyk – KP Starogard 2:1. Dobry mecz w naszym wykonaniu. Ogólnie ciekawe spotkanie jak na III ligę. Rywale strzelili w doliczonym czasie gry.
GKS Przodkowo – Bałtyk 0:1. Rywale częściej atakowali, a my jeden elegancki wypad, wpadło i dowieźliśmy prowadzenie do samego końca. Zaznaczmy, że przez większość meczu oglądaliśmy kopaninę z obu stron.
Pogoń II Szczecin – Bałtyk 0:0. Punkt zawdzięczamy Michałowi Bartkowiakowi, który wybronił nam to spotkanie. Między innymi obronił rzut karny.
Bałtyk – Radunia 3:6. Prezenty z obu stron. Bałtyk w pierwszej połowie nie istniał. Wstydliwy wynik. Po raz pierwszy od 1998 roku straciliśmy w Gdyni 6 bramek.

8. GKS Przodkowo 4 (1-1-5), 4-19

Najważniejsze jednak jest to, co między tymi meczami, a więc wygraliśmy dwa spotkania pucharowe i zameldowaliśmy się w półfinale (Wierzyca Pelplin, 26 maja).

Przed nami teraz cztery spotkania domowe i trzy wyjazdowe. W sobotę 22 maja przywitamy Świt Szczecin. Sezon zakończymy w Stężycy 26 czerwca. Chyba szykują fetę z okazji awansu. Stężyca jest znana z koncertów disco polo, więc może wójt zaprosi Zenka Martyniuka ;).

W lidze mamy nadzieję, że jeszcze coś wygramy, bo to zawsze przyjemne uczucie. Celem numer jeden jest zdobycie pucharu!