Żuławy Nowy Dwór Gd. - Bałtyk Gdynia 1:3 [relacja]

Mamy półfinał! Po mękach, ale mamy! To trzeci półfinał w ostatnich trzech latach (2018, 2020, 2021). Czy za trzecim razem awansujemy do finału? 
Bałtyk Gdynia wygrał z Żuławami Nowy Dwór Gdański 3:1. 

Zaczęło się od uderzenia zza połowy. Michał Pietroń zaskoczył wszystkich. 0:1 i przez chwile czarne scenariusze w głowie. Do końca jednak pozostawało mnóstwo czasu i byliśmy raczej pewni, że jakieś sytuacje sobie stworzymy. Atakowaliśmy, atakowaliśmy, rywale się raz na jakiś czas próbowali się odgryzać. Pierwszy cel, czyli doprowadzenie do remisu miało miejsce w 38 minucie. Rzut karny za zagranie ręką został wykorzystany przez Michała Marczaka. Odetchnęliśmy, że wyrównaliśmy jeszcze przed przerwą. 

Po zmianie stron Michał Bartkowiak wybronił sam na sam! Kolejny mocny sygnał ostrzegawczy. Budowaliśmy akcje, próbowaliśmy ponownie ukąsić. Udało się to Igorowi Jankowskiemu, który wykorzystał podanie od Michała Marczaka. Spokój. Względny spokój. Żuławy wcale nie myślały, aby przegrać to spotkanie. W ostatnich minutach trzy bardzo groźne akcje miejscowych. Już widzieliśmy piłkę w bramce, a jednak sędzia wskazywał, że gramy z piątego metra. Dogrywka wisiała w powietrzu. Wtedy to Damian Garbacik zabił mecz, strzelając gola z rzutu wolnego. 

Murawa bardzo dobra. Przed meczem świeżo podlana. Emocje, nerwy, mocniejsze bicie serca. Nie myliliśmy się pisząc, że Żuławy są mocne. Tak, wiemy, V liga, ale za długo kibicujemy Bałtykowi, by nie brać pod uwagę czarnych scenariuszy. Rywale okupili to spotkanie trzema kontuzjami. Ostatecznie zgodnie z planem. Bałtyk w półfinale. Rywala poznamy we wtorek 18 maja. Amator Kiełpino zagra z Wierzycą Pelplin. W pozostałych ćwierćfinałach Sparta Sycewice wygrała 3:2 z Jaguarem Gdańsk i Powiśle Dzierzgoń pokonała zawodników Roberta Wilczyńskiego 1:0. 

Brawo Bałtyku! 

Żuławy Nowy Dwór Gdański – Bałtyk Gdynia 1:3
1:0 – 8’ Michał Pietroń
1:1 – 38’ Michał Marczak (k.)
1:2 – 69’ Igor Jankowski
1:3 – 90+1’ Damian Garbacik

Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki (70′ Machol), Demianchuk (58′ Dziadkowiec), Biedrzycki, Gołuński (70′ Buławski), Poręba (46′ Jankowski), Gułajski, Marczak
żółte kartki: Gułajski, Lengiewicz, Buławski
czerwona kartka: Buławski (ż,ż/czk 90')

baltyk.gdynia.pl © 2023

Search