Żuławy Nowy Dwór Gd. - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

W środę czeka nas ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Rywalem są Żuławy Nowy Dwór Gdański – wicelider Klasy Okręgowej gr. 2. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 i będzie transmitowany na Youtube.

Liga ligą, ale puchar to trzeba w końcu zdobyć. Dla przypomnienia, ostatni raz po wojewódzki Puchar Polski Bałtyk sięgnął w 1999 roku. Do znudzenia będziemy przypominać tamten sukces. Zwycięstwo w finale 4:0 z Wietcisą Skarszewy. Strzelców bramek i skład już znamy na pamięć. 
Bramki: Skrzypczak 8' 25' 72' Łosiak 85' sam. 
Skład: Grubba, Podgórniak, Cybulski, Własny, Pudysiak (53' Jagusiak), M.Dąbrowski (70' Przybylski), Gliński, Pawelec (77' Wrona), Smarzyński, Skrzypczak, Mierzejewski (61 Adamus)

Po trzech porażkach w lidze przyszły dwa zwycięstwa i remis. Forma więc zwyżkowa i mamy nadzieję, że będzie ona potwierdzona w środowym spotkaniu. W pucharze ostatnio męczyliśmy się w Sadlinkach i awansowaliśmy po golu w 90 minucie. Można było narzekać na boisko, ale było ono takie same dla obu drużyn. W Nowym Dworze Gdański murawa dużo lepsza. W 2019 roku odbywały się tam mecze reprezentacyjne w ramach turnieju UEFA Development U-15 z udziałem Polski, Rosji, Islandii i USA. Nauczeni doświadczeniem naszych pucharowych przygód mamy pewne obawy przed tym spotkaniem. Jeśli okażą się one niepotrzebne, będzie nam bardzo miło.

Żuławy Nowy Dwór Gdański. Rywal z ligi o dwie klasy rozgrywkowe niżej, ale nie takie cuda się działy z udziałem biało-niebieskich. Żuławy mają chrapkę na awans do IV ligi. Aktualnie zajmują miejsce barażowe. Do lidera tracą osiem punktów, a nad trzecim zespołem utrzymują przewagę pięciu oczek. W 19 meczach 13 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. Są najbardziej bramkostrzelną drużyną w lidze. Na koncie mają 70 goli. Kolejna drużyna ma ich w dorobku 51. Po stronie strat 19 bramek, co jest drugim wynikiem w stawce.

Ostatni mecz ligowy Żuławy przegrały 2:5 z Wietcisą Skarszewy. To spora niespodzianka biorąc pod uwagę, że tydzień wcześniej rozbili 6:1 Olimpię Sztum. Jedenastki w obu meczach trochę się różniły. Siedmiu zawodników zaczynało oba spotkania od pierwszej minuty. Na koniec wspomnijmy ich pucharowy mecz w IV rundzie gdy do 89 minuty przegrywali 0:1. Wtedy Łukasz Pietroń wyrównał, a w doliczonym czasie gry dorzucili jeszcze dwa gole i wygrali ostatecznie 3:1

Nasza droga do 1/4 PP wyglądała następująco:
Zenit Łęczyce – Bałtyk 1:4 (Machol 12' Włoch 24' Bartlewski 35' 66')
GKS Sierakowice – Bałtyk 2:6 (Jankowski 25' 65' 79' Garbacik 30' 83'k. Machol 59')
Spójnia Sadlinki – Bałtyk Gdynia 1:2 (Garbacik 32’, Marczak 90’)

Droga Żuław do 1/4 PP:
Błękitni Stare Pole – Żuławy 0:5 (3 Gruszewski, Niemyjski, Domagała)
Pogoń Prabuty – Żuławy 1:3 (2 Ł. Pietroń, Mularczyk)
Bytovia II Bytów – Żuławy 1:4  (sam, Ł. Pietroń, D. Kiełczyński, Dekański)


baltyk.gdynia.pl © 2023

Search