Pogoń II Szczecin - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

Lecim na Szcz do Kołbaskowa. Bałtyk Gdynia w niedzielę o 11:00 w Kołbaskowie zmierzy się z rezerwami Pogoni Szczecin. Remonty obiektów Pogoni i ogarniczony dostęp do boiska bocznego sprawiły, że rezerwy musiały się przenieść do Kołbaskowa. 

Mecz z Pogonią II jest tak naprawdę mocnym przetarciem przed środowym meczem z Żuławami Nowy Dwór Gdański w ramach ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. W teorii różnica dwóch klas rozgrywkowych i Bałtyk nie powinien mieć problemów z awansem, ale my nie takie wyniki w PP widzieliśmy. Rywal solidny i wiemy, że może być ciężko. 

Pogoń II dopiero w ostatniej kolejce rundy zasadniczej wywalczyła sobie prawo gry w ósemce. W bezpośrednim spotkaniu o spokój w rundzie finałowej wygrała u siebie 2:1 z Kotwicą Kołobrzeg. Dwukrotnie do siatki trafił 18-letni Mariusz Fornalczyk. W rundzie finałowej portowcy na razie spisują się najsłabiej. Ugrali trzy punkty. Dalej Przodkowo 4 i Elana z Bałtykiem po 6. 

Wygrana w Kołbaskowie da nam awans na piątą lokatę. Przy remisie utrzymamy aktualną, szóstą pozycję. Przy porażce spadniemy o jeden stopień. 

Jak wygramy, to nabierzemy jeszcze bardziej pewności siebie przed środą. Oby tylko ona nas przypadkiem nie zgubiła. Jak przegramy, to trochę będziemy zaniepokojeni, ale może w środę piłkarska złość i mobilizacja eksplodują. Teorie można mnożyć.

Życzymy dobrego meczu i zobaczymy, jak zaprezentujemy się na tle szczecińskiej młodzieży. W ostatnim meczu przeciw Polonii zagrało ośmiu zawodników, którzy w roku urodzenia mają na początku dwójkę. 

Do składu wraca Michał Marczak, który w Przodkowie pauzował za żółte kartki. 

III liga gr. 2 
Pogoń II Szczecin - Bałtyk Gdynia
niedziela, 9 maja, 11:00

baltyk.gdynia.pl © 2023

Search