Elana Toruń - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

Bałtyk Gdynia w Toruniu zagra z Elaną. Początek spotkania o godzinie 14:00. Mecz będzie można zobaczyć na kanale Elany na Youtube. Bałtyk obok Elany i Pogoni II jeszcze w rundzie finałowej bez zdobyczy punktowej. 

W Toruniu w tym sezonie graliśmy już dwukrotnie. Zarobiliśmy cztery punkty, a do siatki trafiał Michał Marczak. Na inaugurację sezonu wgraliśmy z Pomorzaninem 2:0. Z Elaną w ósmej kolejce zremisowaliśmy 1:1 po golu w 90. minucie. Remis z Elaną przerwał naszą serię pięciu wyjazdowych porażek z tym zespołem. W Toruniu ze zwycięstwa z Elaną, wówczas TKP Toruń, cieszyliśmy się ostatni raz 26 marca 1994, gdy biało-niebiescy wygrali 4:2. 

Elana w tym sezonie całkiem chętnie dzieli się punktami grając na swoim terenie. Bilans gier domowych wynosi 4-3-4, 19:11. Punkty z grodu Kopernika wywozili między innymi Nielba Wągrowiec 1:1, Unia Janikowo 1:1, dwukrotnie KP Starogard 1:2, 0:1, Polonia 1:4 i Świt 0:1. Jak widać, w rundzie jesiennej z górnej ósemki spośród drużyn, które grały w Toruniu tylko my tam nie wygraliśmy. Więc mamy nadzieję, że dziś uda się tą serię przełamać. 

Elana ma za sobą środowe spotkanie w wojewódzkim Pucharze Polski. Torunianie odprawili 3:0 Unię Solec Kujawski i awansowali do półfinału tych rozgrywek. Bałtyk w najbliższą środę wróci do pucharowego boju. Zagramy w środę 21 kwietnia w Sadlinkach ze Spójnią. Początek meczu o godzinie 16:30. Stawką awans do ćwierćfinału. 

Tak więc dziś walka na całego w Toruniu o zwycięstwo, a potem skupiamy się na rywalu z Klasy Okręgowej. 


Przekaż 1% podatku na SKS Bałtyk Gdynia. Podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać w odpowiednim miejscu:

  • nr KRS: 0000270261
  • cel szczegółowy: BAŁTYK GDYNIA 1786 
baltyk.gdynia.pl © 2023

Search