Świt Szczecin - Bałtyk [zapowiedź]

W środę o godzinie 17:15 Bałtyk Gdynia zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu ze Świtem Szczecin. 

Rozpoczynamy rundę finałową. Gramy o miejsca 1-8. Zwycięzca bierze wszystko, czyli awans do II ligi. Najbliżej tego osiągnięcia jest Radunia Stężyca, która wypracowała sobie pięciopunktową zaliczkę. Drugi jest Świt. Trzecia jest Polonia, która traci do lidera 8 punktów.

Świt musi. My możemy. Świt wciąż wierzy w sukces i będzie walczyć do samego końca o awans do II ligi. Klub ten od kilku lat mierzy w drugą ligę. Najprościej licząc, musi wygrać wszystkie mecze, aby osiągnąć cel. Wszystko ma w swoich rękach, jednak pewnie niejednokrotnie w fazie finałowej potraci punkty. Czy to nastąpi już jutro?

Bałtyk nic nie musi. Jest ósemka, jest utrzymanie. Czy ten teoretyczny luz rozpręży nas na tyle, że będziemy chłopcami do bicia, czy też może naszych zawodników poniesie fantazja i brak presji będzie atutem. Świt musi, więc przekonamy się, czy gospodarze meczu na nas siądą i zmiażdżą, czy może stres i stawka nieco im zwiążą nogi.

Nasze dwa ostatnie mecze na boisku Świtu kończyły się zwycięstwami. Dwukrotnie wygrywaliśmy 1:0, a do siatki trafiali Mateusz Kuzimski i Przemysław Czerwiński.

Wróćmy jeszcze do naszej wyceny punktowej biało-niebieskich w rundzie finałowej. Nasze możliwości wyceniamy na 15 punktów. Kieruje nami obecna forma i prosta matematyka. Patrząc na małą tabelę pierwszej ósemki zajmujemy w niej szóste miejsce z dorobkiem 7 punktów. Zespołom z ósemki strzeliliśmy raptem 4 gole, gdy straciliśmy 8. Jedno zwycięstwo, cztery remisy, dwie porażki.

Mała tabela biorąc pod uwagę mecze między drużynami z miejsc 1-8.
1. Radunia 16, 18-7
2. Świt 14, 14,8
3. Polonia 13, 11-10
4. Starogard 9, 9-12
5. Przodkowo 7, 11-10
6. Bałtyk, 7, 4-8
7. Pogoń II 5, 8-12
8. Elana 4, 6-14


Przekaż 1% podatku na SKS Bałtyk Gdynia. Podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać w odpowiednim miejscu:

  • nr KRS: 0000270261
  • cel szczegółowy: BAŁTYK GDYNIA 1786 
baltyk.gdynia.pl © 2023

Search