Bałtyk - Polonia Środa Wielkopolska 1:1 [relacja]

Bałtyk Gdynia w ostatnim meczu rundy zasadniczej zremisował 1:1 z Polonią Środa Wielkopolska. Graliśmy z drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie straciła choćby punktu w meczach wyjazdowych. Udało się ich passę zatrzymać, więc tu plus dla naszej drużyny. W dodatku musieliśmy odrabiać straty, co się ostatecznie udało. Oprócz plusów było też trochę mankamentów i postaramy się rzeczowo podsumować to spotkanie.

Pierwsze zagrożenie stworzyli goście i od razu wyszli na prowadzenie. Centra z wolnego i Piotr Śkrobosiński dał swojemu zespołowi prowadzenie. Drugie zagrożenie miało miejsce w 36 minucie i ponownie nieco cieplej było w naszym polu karnym, ale emocje ostudził Michał Bartkowiak skutecznie broniąc nogą. Tuż przed przerwą strzelec gola ostro faulował Michała Marczaka i wyleciał z boiska.

Nasza gra w pierwszej połowie była kiepska. Mieliśmy spore problemy, by przedostać się pod pole karne rywala. Oddaliśmy dwa niecelne strzały - sporo metrów poza światłem bramki. Polonia nic nadzwyczajnego nie grała, ale też nie musiała się forsować, ponieważ miała zaliczkę w postaci jednego gola.

W przerwie meczu podwójna zmiana w naszej drużynie. Nie szło dziś Adamowi Gołuńskiemu, a i Marcin Poręba miał lepsze występy. Do akcji wkroczyli Mateusz Gułajski i Igor Jankowski. Graliśmy w przewadze, poza tym Flota wygrywała w Kleczewie, więc można było skupić się na swoim meczu. Ósemka była praktycznie pewna.

Po wznowieniu gry Bałtyk trafił do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Jak widać poniżej, pomylił się, bo jest człowiekiem. Nasi zawodnicy też są ludźmi i też mylili się w pierwszej połowie często źle podając piłkę. Życie.

Polonia Spalony

Natychmiastowa odpowiedź Polonii. Podanie wzdłuż bramki i o mały włos, a zawodnik gości wbiłby piłkę do naszej bramki - 54 minuta.

W 66 minucie wyrównaliśmy. W pole karne dośrodkował Szymon Nowicki, a piłka spadła pod nogi Macieja Bułwskiego, który bez namysłu uderzył na bramkę i mógł cieszyć się wraz z kolegami z doprowadzenia do remisu. To był nasz pierwszy celny strzał w meczu. I tu warto zaznaczyć, że często gramy zbyt bojaźliwie i bez wiary. Sporo jest sytuacji, gdy mamy dośrodkowanie z bocznego sektora i w polu karnym jest osamotniony Michał Marczak. Reszta musi podążać za akcją i wierzyć w zdobycie bramki. Przy tym golu w polu karnym było czterech naszych zawodników i dzięki temu mielismy bramkę. Najpierw w piłkę nie trafił Jankowski, ta odbiła się od Gułajskiego i spadła pod nogi Buławskiego. Musimy zatem częściej wspierać naszego najlepszego strzelca w polu karnym.

Na tablicy wyników 1:1, a statystyka strzałów celnych nie chciała drgnąć. Przez kolejny kwadrans praktycznie nic ciekawego na boisku się nie działo.

W 82 minucie rzut wolny dla gości. Strzał dobry, ale jeszcze lepsza obrona Bartkowiaka. Tutaj wrzucamy kamyczek do sędziego i do naszych zawodników. Wystarczy spojrzeć na poniższą grafikę. Miejsce faulu i miejsce wykonania rzutu wolnego. Mogliśmy stracić bramkę. Więcej czujności i trzeba czasem prostować sędziego.

Faul Środa

Faul Środa2

W 84 minucie Buławski wyleciał z boiska. Sorry Maciej, ale tego inaczej nie da się nazwać jak głupotą. Oba te faule w odległości 60 i 50 metrów od naszej bramki. Ambicję i zadziorność doceniamy, ale całkowicie nie było powodów, dla których trzeba było faulować. Występ „Buły” jednak na plus, bo dał nam remis.

W ostatnich minutach obaj bramkarze zanotowali po jednej dobrej interwencji i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Mecz ogólnie bardzo średni. Grała trzecia z piątą drużyną i trochę liczyliśmy na więcej. Cieszy gol wyrównujący, cieszy ósemka, ale tych niecelnych podań i czasem brak pomysłu na akcję było sporo. To nam jednak nie psuje humoru. Polonia to kocury wyjazdowe i my im nieco upiłowaliśmy pazury. Mamy spokojną głowę do końca sezonu. Dziękujemy!

Bałtyk Gdynia – Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (0:1)
0:1 – 12’ Piotr Skrobosiński
1:1 – 66’ Maciej Buławski

Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki, Gołuński (45’ Gułajski), Demianchuk (61’ Biedrzycki), Wołowski, Buławski, Poręba (46’ Jankowski), Marczak
żółte kartki: Lengiewicz, Buławski (ż,ż/czk 84′)

1polonia1

1polonia1

1polonia1

1polonia1

1polonia1

1polonia1

1polonia1


Przekaż 1% podatku na SKS Bałtyk Gdynia. Podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać w odpowiednim miejscu:

  • nr KRS: 0000270261
  • cel szczegółowy: BAŁTYK GDYNIA 1786 
baltyk.gdynia.pl © 2023

Search