Zwycięstwo w Kołobrzegu! Kotwica - Bałtyk 0:1!

Bałtyk Gdynia wygrał z Kotwicą w Kołobrzegu 1:0! Gola na wagę trzech punktów strzelił Michał Marczak (89’).

W pierwszej połowie meczu po jednym groźnym strzale z obu stron. Marcin Poręba w słupek, zaś rywale przymierzyli w poprzeczkę (dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał głową).

Po zmianie stron odważniej atakował Bałtyk o czym świadczą statystyki. Pięć naszych strzałów w kierunku bramki przy jednym Kotwicy. Rzuty rożne to też pewien wyznacznik liczby ataków. W drugiej połowie Bałtyk miał ich trzy, zaś gospodarze ani jednego.

Zarówno Bałtyk jak i Kotwica oddali po jednym celnym strzale. Kołobrzeżanie uderzyli bardzo lekko i Michał Bartkowiak nie miał problemów z interwencją, natomiast gdynianie, w osobie Michała Marczaka, uderzyli nie do obrony. Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę głową zgrał Maksym Demianchuk i Marczak posłał piłkę w dalszy róg bramki.

Ostatnie minuty nerwowe, ale utrzymaliśmy prowadzenie do ostatniego gwizdka i mogliśmy się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w Kołobrzegu. Ostatnie trzy wyjazdy do nadmorskiego kurortu kończyły się porażkami. W sumie do tej pory graliśmy tam siedmiokrotnie – pięć porażek i dwa remisy.

Już na chłodno rozważamy, kogo by wyróżnić za dzisiejsze spotkanie. Myślimy o Dominiku Wołowskim, o Marcinie Porębie, o strzelcu bramki, ale jak lecimy pozycja po pozycji, to trzeba przyznać, że każdy zawodnik dziś dał z siebie wszystko. Błędy, typu niecelne podanie, się przytrafiały, rzecz normalna, ale jak sobie zobrazujemy te kulminacyjne momenty danych akcji, to nie możemy nikogo skrzywdzić i dziś chwalimy Bałtyk jako całość. Każdy był ważnym ogniwem, było wparcie, była drużyna! Brawo Bałtyk Gdynia!

Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Gdynia 0:1 (0:0)
0:1 – 89′ Michał Marczak
Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Machol, Gołuński (85′ Szpucha), Wołowski, Demianchuk, Buławski (69′ Gułajski), Poręba, Marczak
żółte kartki: Machol, Garbacik