Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

Wznawiamy rozgrywki ligowe i gramy o punkty! Okres przygotowawczy zakończony. Czas na poważne granie, co nie oznacza, że sparingi były mało istotne. W sobotę o godzinie 15:00 zagramy na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Marzec będzie bardzo ważnym okresem. Zagramy cztery mecze ligowe, które zakończą rundę zasadniczą. Marzec zadecyduje o tym, jakimi miesiącami będą kwiecień, maj i czerwiec. Czy będziemy grać w grupie B – o utrzymanie, czy w grupie A – umówmy się, awans nam nie grozi, zawodnicy będą grać o swoją przyszłość, by sprawiać kibicom radość, o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu.

Aktualnie znajdujemy się w pierwszej ósemce, na piątym miejscu, ponieważ po zdobytych punktach liczy się bilans bramkowy, a ten mamy korzystniejszy od KP Starogard Gdański. Przed nami bardzo trudne cztery pojedynki: Kotwica (10 miejsce), Nielba (13), Flota (16) i Polonia (2). U siebie zagramy z Nielbą i Polonią. Od ścisku w tabeli może rozboleć głowa. Nawet nie ma co pisać teraz symulacji wyników i tabeli, bo rozwiązań jest za dużo. Do tego będzie można będzie usiąść przed ostatnią kolejką. Dziś nie ma się co zbytnio rozglądać, tylko trzeba robić swoje.

Kołobrzeg to wyjątkowo nieprzychylny nam teren. Graliśmy tam siedmiokrotnie i jedyne co ugraliśmy, to dwa remisy. Trzy ostatnie wizyty kończyły się porażkami, więc mamy prawo napisać, że remis bierzemy w ciemno. Mamy jednak nadzieję, że nasz zespół ma większy apetyt i chce się zapisać w Archiwum Wyników Bałtyku Gdynia jako pierwsza ekipa, która wygrała w Kołobrzegu. Może to właśnie dziś nadszedł ten moment, by się przełamać i by gospodarzy zostawić bez zdobyczy punktowej.

Nasze mecze w Kołobrzegu zaczynając od 2019 roku: 1:0, 4:2, 3:1, 0:0, 3:0, 0:0 (k. 5:4, PP), 2:2. 

Rywale na papierze wyglądają całkiem przyzwoicie. Zimą dokonali szereg transferów, zahaczając o zawodników z przeszłością w ekstraklasie. Personalia i wyniki sparingów w szeregach rywala do przeczytania na oficjalnej stronie Bałtyku.

III liga, gr. 2, 18. kolejka
Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Gdynia
6 marca 2021 r, godzina 15:00
Stadion im. Sebastiana Karpiniuka, ul. Śliwińskiego 10.

baltyk.gdynia.pl © 2023

Search