0:0 ze Świtem [relacja]

W ostatnim meczu w tym roku bramek nie oglądaliśmy. Bałtyk kontra Świt Szczecin 0:0.

Pierwsza połowa to szachy z obu stron. Uważna gra, która toczyła się w umiarkowanym tempie. Z naszej strony uderzali Maksym Demianchuk – nad bramką i Michał Marczak – strzał głową obronił nasz były zawodnik Marek Szulc. Goście raz spróbowali strzału na bramkę. Był on sprzed pola karnego i obok światła bramki.

W drugiej odsłonie szczęścia próbowali Marczak i trzykrotnie Sebastian Bartlewski. Tylko jedno uderzenie zmusiło do interwencji bramkarza Świtu. Z kolei przyjezdni swoje statystyki strzeleckie udokumentowali w ostatnich minutach. Strzał z rzutu wolnego nie mógł zaskoczyć Michała Bartkowiaka. Druga próba miała miejsce z dystansu. Piłka niewiele minęła światło bramki, ale nasz golkiper w pełni kontrolował lot piłki.

Początek spotkania to przewaga Świtu, ale bez strzałów na bramkę. My mieliśmy problemy z wyprowadzeniem akcji. Z upływającym czasem graliśmy lepiej i przemieszczaliśmy się pod pole karne rywali. W drugiej połowie biało-niebiescy mieli więcej z gry, ale brakowało dobrego wykończenia akcji. Nasza defensywa spisywała się bardzo dobrze, toteż Świt nie zagrażał naszej bramce.

Dziękujemy Bałtykowi za postawę w rundzie jesiennej. Trzeba przyznać, ze była ona udana. Nikt w lipcu się nie spodziewał takiego dorobku punktowego. Pochwały kierujemy również w stronę zarządu Bałtyku, który postawił klub na nogi i zorganizował godne obchody na 90-lecie klubu.

Mamy bardzo dobrą zaliczkę przed utrzymaniem się w ósemce. Nie możemy tego zmarnować. Będziemy przyglądać się spokojnie meczom sparingowym i ruchom transferowym. W marcu zagramy z Nielbą, Flotą, Kotwicą i Polonią.

Tymczasem brawo Bałtyk za okres od sierpnia do końca listopada i do zobaczenia!

III liga, gr. 2 – 15. kolejka
Bałtyk Gdynia – Świt Szczecin 0:0

Bałtyk: Bartkowiak - Nowicki, Lengiewicz, Biedrzycki, Liberacki, Gołuński (70' Buławski), Wołowski, Demianchuk, Gułajski (70' Poręba), Bartlewski, Marczak

żółte kartki: Liberacki, Gołuński, Lengiewicz