Bałtyk Gdynia - Górnik Konin [zapowiedź]

W sobotę o godzinie 19:30 Bałtyk Gdynia zagra dziewiąty mecz ligowy w tym sezonie. Do Gdyni przyjeżdża Górnik Konin. Bałtyk czeka na pierwszą porażkę. Górnik czeka na pierwsze zwycięstwo. Bałtyk pierwszy raz w tym sezonie jest murowanym faworytem. Jak poradzimy sobie bez Michała Marczaka?

Bałtyk Gdynia, obok Polonii, wciąż czeka na swojego pierwszego pogromcę. Wcale nas to nie martwi i nie domagamy się tego, ale bardzo byśmy nie chcieli doświadczyć porażki w sobotni wieczór. Jesteśmy faworytem. STS proponuje kurs na Bałtyk 1.1. Fortuna oferuje 1.12. Pierwsza porażka gdynian i pierwsza wygrana Górnika jest wyceniana odpowiednio na 11.85 i 10.72. W takich sytuacjach mówi się „pewniak”. Łatwo się mówi, gdy nie jest się w jakikolwiek sposób zaangażowanym w klub. Nas łączy miłość do Bałtyku i zawsze przed meczem towarzyszą nam nerwy, niepewność i emocje. Przed sobotą ich poziom jest jakby mniejszy, ale żeby tylko nas to nie zgubiło. Serie biało-niebieskich, jednych i drugich, kiedyś się zakończą, ale litości, nie teraz!

Zagramy bez Michała Marczaka, który przyzwyczaił nas zarówno do ogromnego serducha, do bramek i nieustępliwości jak i do łapania żółtych kartek w nie do końca rozsądny sposób. Marczak strzelał bramki w ostatnich trzech meczach zapewniając nam zdobycze punktowe. W sobotę będziemy musieli radzić sobie bez niego. Naturalnym następcą wydaje się Igor Jankowski, ale zobaczymy, co zadecyduje trener Jerzy Jastrzębowski.

Górnik Konin z jednym punktem zajmuje przedostatnie miejsce. Jest to młody zespół, w którym w ostatnim meczu najstarszymi zawodnikami byli urodzeni w 1996 roku. Koninianie stracili 21 bramek, z czego 15 w drugiej połowie. Z pięciu strzelonych bramek cztery strzelili w pierwszej połowie, więc nie dajmy się zaskoczyć i zachowajmy czujność. Nie nastawiajmy się też tylko na drugą część spotkania. Na wyjazdach grali czterokrotnie i zaliczyli cztery porażki z bramkami 2-12. Jedyny punkt zdobyli w spotkaniu z Flotą Świnoujście – 1:1.

Rok temu Górnik wygrał w Gdyni 4:3. Poprzednie sześć spotkań to pięć zwycięstw gdynian i jeden remis

Zapraszamy w sobotę na NSR. To czwarty mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Do tej pory zwycięstwo i dwa remisy. Prowadźmy Bałtyk do kolejnej wygranej. Skoro już tak daleko w tym sezonie zaszliśmy, to nie zmarnujmy tego. Warto ugrać w sobotę komplet punktów. Walczymy o ósemkę. Pomóż biało-niebieskim w zwycięstwie!

Logując się na STS lub Fortunę poprzez naszą stronę, wspierasz nasz serwis.

baltyk.gdynia.pl © 2023

Search