Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew [zapowiedź]

Przed nami trzecia kolejka spotkań w sezonie 2020/2021. Gdyński Bałtyk zmierzy się przed własną publicznością w sobotę o godzinie 19:30 z Sokołem Kleczew. Sokół nigdy nie wygrał w Gdyni. Bałtyk nigdy nie wygrał w Kleczewie. Póki co, niech ten trend trwa.

Ostatni raz Bałtyk w Gdyni grał pięć miesięcy temu. Rozłąka. To pierwszy powód, dla którego trzeba dziś przyjść na mecz. Wynik tamtego spotkania? Nie grzebmy w trupach. Ostatni raz tak dobry początek sezonu mieliśmy 10 lat temu (3:2 Ruch Zdzieszowice, 1:0 Chojniczanka).  To drugi powód, dla którego trzeba dziś przyjść na mecz. Trzeci jest najbardziej prozaiczny i naturalny. Dziś gra nasz ukochany Bałtyk Gdynia. Nasza miłość na dobre i na złe.

Bałtyk świetnie wystartował. Ostatni raz dwa mecze z rzędu na wyjeździe na początku sezonu wygraliśmy 6 lat temu – 2:1 Drawa Drawsko Pomorskie (Skierkowski 64, Rusinek 71) i Cartusia Kartuzy 1:0 (Węgliński 16). Dalecy jesteśmy od euforii. Runda zasadnicza będzie bardzo długa i przetasowań w tabeli może być mnóstwo, ale nikt nam nie zabroni się cieszyć tu i teraz. Wygraliśmy dwa mecze i to niech inni się martwią. My możemy z podniesioną głową, w pełni skoncentrowani przystąpić do meczu numer trzy. Umówmy się, skacowani meczem w Gdańsku z Jaguarem nie wierzyliśmy w tak dobry początek w lidze. Być może nawet sama nasza drużyna w to nie wierzyła, a jednak przyszedł nowy tydzień, nowy mecz, nowy początek i mamy trochę powodów do radości.

Dziś gościmy Sokół Kleczew. O meczach w Kleczewie lepiej nie mówić (0 pkt). W Gdyni zanotowaliśmy dwa zwycięstwa i jeden remis. Rok temu, 1 czerwca przeżywaliśmy istny Dzień Dziecka, rach ciach ciach, bramki w 20, 21 i 23 minucie. Krzysztof Garczewski i dwukrotnie Michał Marczak. Nic dwa razy się nie zdarza? Taki obrót spraw ma miejsce bardzo rzadko, ale nadzieje na kolejne gole naszego napastnika są jak najbardziej zasadne.

Sokół po dwóch kolejkach w dorobku ma jeden punkt. Porażka 1:2 z Polonią Środa Wielkopolska i 1:1 z Pomorzaninem Toruń. Być może to pierwsze śliwki robaczywki dla kleczewian. Mamy o nich opinię solidnej ekipy, z którą na ogół grało się nie tak łatwo jak przed rokiem, gdy wygraliśmy 4:0. Łączny bilans spotkań Bałtyku z Sokołem jest korzystniejszy dla rywali. Nasze dwa zwycięstwa, jeden remis i cztery tryumfy Sokoła. W ostatnich czterech sezonach w III lidze zajmowali trzykrotnie siódme miejsce i raz dziewiąte. Przyzwoity zespół, więc dziś pewnie będzie jeszcze trudniej niż w starciach z Pomorzaninem i naszym imiennikiem z Koszalina.

Kogo się najbardziej obawiać? Chyba Łukasza Zagdańskiego. 31-letni napastnik grał w ostatnich latach w Elanie, ŁKS-ie, Stali Rzeszów i Mieszku Gniezno. Jako elanowiec w 2017 roku strzelił nam jedną z bramek w przegranym meczu w Toruniu 1:3.

Na koniec przypomnienie bramek i radości z ostatniego spotkania w Gdyni pomiędzy Bałtykiem i Sokołem.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kanclerz z Bydgoszczy.

3. kolejka, III liga gr. 2
Bałtyk Gdynia – Sokół Kleczew
15 sierpnia 2020 r. godz. 19:30
Narodowy Stadion Rugby, Gdynia, ul. K. Górskiego 10

Pozostałe mecze 3. kolejki:
Polonia Środa Wielkopolska – Pogoń II Szczecin 3:1
Unia Swarzędz – Bałtyk Koszalin, sobota 13:00
Gwardia Koszalin – GKS Przodkowo, sobota 17:00
Gryf Wejherowo – Radunia Stężyca, sobota 17:00
KP Starogard Gdański – Górnik Konin, sobota 17:00
Kotwica Kołobrzeg – Elana Toruń, sobota 17:00
Nielba Wągrowiec – Jarota Jarocin, sobota 17:00
Flota Świnoujście – Mieszko Gniezno, sobota 17:00
Świt Szczecin – Chemik Police, niedziela 16:00
Pomorzanin Toruń – Unia Janikowo, 16 września, 16:00

 

baltyk.gdynia.pl © 2023

Search