Derby "Paszula"

W sobotę 25 lipca o godzinie 11:00 Bałtyk zmierzy się w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z Jaguarem w Gdańsku. Będzie to pierwszy mecz o stawkę pomiędzy tymi zespołami.

Pomorski ZPN podtrzymuje wytyczne o braku możliwości udziału kibiców gości, natomiast jeśli chodzi o udział kibiców w rozgrywkach ligowych, niebawem ma pojawić się stosowny komunikat.

Jaguar został założony w 1983 roku. IV liga to najwyższy poziom rozgrywkowy w którym grali i aktualnie grają. W zeszłym sezonie zajęli szesnaste miejsce i podobnie jak w naszym przypadku, wirus uchronił ich przed spadkiem.

Jaguar w 1/8 finału PP wygrał 3:1 z Lipniczanką Lipnica. Jedną z bramek strzelił nasz były zawodnik Szymon Rychłowski. Dwie pozostałe dołożyli Krystian Espersen i Maciej Pietruszewski. W ćwierćfinale gdańszczanie zmierzyli się z Gryfem Słupsk. Patrząc tylko na tabelę IV ligi, faworytem wydawali się słupszczanie, ale bardziej znający się na naszej regionalnej piłce twierdzili, że Jaguar nie jest bez szans. W roli głównej Szymon Rychłowski, który w 85 minucie strzelił jedynego gola w spotkaniu i tym samym zapewnił awans swojej drużyny do półfinału.

Oprócz Rychłowskiego (w Bałtyku 57 meczów, 6 goli) w kadrze Jaguara odnajdujemy Piotra Skrypoczkę (bramkarz, 4 mecze), Piotra Jaroszka (18 meczów), Jacka Jadanowskiego (14 meczów), Piotra Wieczorka (19 meczów). W sobotę na pewno nie zobaczymy Jaroszka, który w 1/8 PP coś tam miał naubliżać sędziemu i wyleciał z boiska po 34 minutach gry. Ah ci panowie piłkarze…

Derby „Paszula”. Prezes Bałtyku Gdynia jest związany również z Jaguarem i od momentu gdy wiadomym było, że obie drużyny się spotkają, ludzie dopytywali, za kim będzie Jacek Paszulewicz, komu będzie kibicować, czy będą jakieś naciski. Ludzie kombinowali i snuli jakieś teorie, a odpowiedź jest bardzo jasna i zdecydowana. Na pytanie – za kim będzie Jacek Paszulewicz w sobotnim spotkaniu – prezes biało-niebieskich odpowiada: oczywiście, że jestem za Bałtykiem. To oczywiste, że kibicuję obu drużynom, ale w tym meczu stawiam na Bałtyk!

W drugim półfinale derby Kaszub. Kaszubia Kościerzyna w sobotę o 16:00 podejmować będzie Radunię Stężyca. Paweł Budziwojski kontra Sebastian Letniowski. Łukasz Wróbel, lider ekipy z Kościerzyny vs dream team ze Stężycy. Faworytem są trzecioligowcy, ale to tylko jedno spotkanie i kto wie, co przygotuje „Budzik” na potentata finansowego znad jeziora Raduńskiego.

1/2 finału wojewódzkiego Pucharu Polski
Jaguar Gdańsk - Bałtyk Gdynia
25 lipca, sobota, 11:00, Gdańsk, ul. Budowlanych 49

baltyk.gdynia.pl © 2024

Search