Na spokoju w Miłoradzu

Bałtyk Gdynia wysoko, 6:0 (4:0), pokonał Deltę Miłoradz w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Pewny awans, bez nerwów – tak właśnie sobie to wyobrażaliśmy.

Trzecioligowiec kontra drużyna z A klasy. Szokiem by było, gdyby działy się tu jakieś nadzwyczajne wydarzenia. Od pierwszego gwizdka biało-niebiescy wzięli się do roboty. Akcja za akcją, sytuacje strzeleckie, gole. Do przerwy strzeliliśmy ich cztery. Po przerwie dołożyliśmy dwie. Przy większym skupieniu i lepszej skuteczności pewnie nie trudno byłoby o wynik dwucyfrowy, ale momentami chcieliśmy zagrać zbyt koronkowo. Gdy już była dobra okazja bramkowa, szukaliśmy jeszcze jednego podania. Kombinowaliśmy. W kilku przypadkach nie przypilnowaliśmy linii spalonego i mimo, że piłka wpadła do siatki, grę wznawiali gospodarze. Przy stanie 3:0 Marcin Matysiak obronił rzut karny.

Zawodnikiem meczu Sebastian Bartlewski, który miał udział przy pięciu golach - dwa gole i trzy asysty. 

Pewne i wysokie zwycięstwo. Tego chcieliśmy. Brawo dla drużyny za wykonanie zadania. To nie był czas na nerwy. Te pewnie przyjdą za tydzień w starciu z czwartoligowym Jaguarem Gdańsk. Mecz przechodzi do historii, ponieważ był to nasz pierwszy pojedynek z Deltą Miłoradz, której życzymy powodzenia w lidze.

 

Bałtyk: Matysiak – Kardaś, Demianchuk, Garbacik, Goerke (71′ Sobczak), Gołuński (64′ Ossowski), Biedrzycki (46′ Szczypek), Dziadkowiec, Bartlewski, Gułajski, Jankowski
bramki:
0:1 – 10′ Sebastian Bartlewski (z rzutu wolnego po faulu na Goerke)
0:2 – 17′ Sebastian Bartlewski (z rzutu karnego po faulu na Goerke)
0:3 – 24′ Adam Gołuński (asysta Goerke)
0:4 – 41′ Adam Gołuński (asysta Bartlewski)
0:5 – 50′ Hubert Szczypek (asysta Bartlewski)
0:6 – 62′ Sebastian Dziadkowiec (asysta Bartlewski)

Wyniki ćwierćfinałów
Chojniczanka II Chojnice – Kaszubia Kościerzyna 0:0 (dogr. 1:3)
Pogoń Lębork – Radunia Stężyca 1:5
Jaguar Gdańsk – Gryf Słupsk 1:0
Delta Miłoradz – Bałtyk Gdynia 0:6

Półfinały 25/26 lipca:
Kaszubia Kościerzyna – Radunia Stężyca
Jaguar Gdańsk – Bałtyk Gdynia

Finał 5 sierpnia w Brusach.

baltyk.gdynia.pl © 2020

Search