Razem po utrzymanie!

6 marca w piątek o godzinie 19:30 Bałtyk Gdynia rozpocznie misję „Utrzymanie”. Zaczniemy od pojedynku z Unią Janikowo, która zajmuje szóste miejsce. W pierwszym meczu w Janikowie przegraliśmy 0:3.

Wydaje się, że po jesiennej katastrofie udało się jakoś ogarnąć ten cały bałagan i kibice mogą mieć podstawy do wiary w utrzymanie się na poziomie III ligi. W ankiecie na FB postawiliśmy pytanie: czy Bałtyk się utrzyma? 97% kibiców odpowiedziało, że tak. Takiej wiary w zespół się nie spodziewaliśmy. To dobrze, niech zawodnicy wiedzą, że mają dla kogo grać i że nie są skazani na porażkę. Jesteśmy w bardzo trudnym położeniu, ale na przestrzeni siedemnastu kolejek przy dobrej grze można odbić się od dna.

Zimą przyszło do nas sześciu zawodników. Trener głównie skupił się na wzmocnieniu defensywy. Do linii obrony przyszli Damian Garbacik Maciej Kozakowski. W linii pomocy za rozbijanie ataków mają odpowiadać Igor Biedrzycki i Fabian Lengiewicz. Za kreowanie akcji odpowiedzialny będzie Fabian Burzyński. Strzelanie bramek ma zapewnić Przemysław Trytko.

Bałtyk zagrał dziesięć sparingów. Dwa zwycięstwa, dwa remisy, sześć porażek. Bramki: 13-27. Najlepszym strzelcem był Oskar Bohm, który strzelił cztery gole. Gruba kreska. Sparingi to przygotowania. Jak już pisaliśmy wcześniej, w korepetycje za bardzo się nie zagłębiamy. Najważniejszy jest egzamin. My musimy kierować się stopniowaniem na uczelniach wyższych. Do zaliczenia, czyli utrzymania potrzebne będą nam oceny na poziomie 60%. Skala maturalna, a więc 30%, może tu nie wystarczyć. Tak więc grą w sparingach się nie przejmujemy, bo była ona różna. Jutro mecz mistrzowski i tam skupiamy całą swoją energię. Ten pojedynek nie będzie kluczowy, ale pokaże w pewnym stopniu w jakim jesteśmy miejscu. Może mieć on spory wpływ na morale w drużynie. Tydzień później przecież mamy ważny mecz w Jarocinie z Jarotą. Ba! Każdy jeden mecz będzie niezwykle istotny.


Po rundzie jesiennej Unia Janikowo zajmuje wysoką, jak na beniaminka, szóstą pozycję, co przyjęto w klubie z dużym zadowoleniem. W jesiennym okresie roztrenowania zagrała jeden sparing z piątoligowym Dębem Barcino, zwycięstwo 8:0. Zimowe przygotowania w Janikowie rozpoczęto 8 stycznia.

Sparingi Unii Janikowo:

  1. Widzew Łódź – Unia 3-2
  2. Chojniczanka – Unia 3-2
  3. Elana Toruń – Unia 3-1
  4. Dąb Barcin – Unia 0-9
  5. Lech II Poznań – Unia 0-0
  6. Victoria Września – Unia 1-1
  7. Unia – Pomorzanin Toruń 0-2
  8. Zawisza Bydgoszcz – Unia 2-1
  9. Olimpia Grudziądz – Unia 4-3
  10. Unia - Orlęta Aleksandrów Kuj. 1-1

Bramki:

5  - Kamil Żylski
4  - Przemysław Kędziora
3 - Bartłomiej Czaplewski
2 - Tomasz Kowalczuk, Mateusz Rumiński
1 - Mikołaj Gibas, Gracjan Goździk, Ernest Hulisz, Mateusz Poczwardowski

W okresie zimowym do Unii dołączyło pięciu zawodników. W przeciwnym kierunku udało się dziewięciu. Najlepszym strzelcem jest Przemysław Kędziora, autor piętnastu bramek. Na dziś jest wiceliderem klasyfikacji króla strzelców. Jesienią huknął nam dwa gole.

Przed nami bardzo ważne cztery miesiące. Póki mamy szanse na utrzymanie, trzeba wierzyć. Zapraszamy jutro na stadion wspierać drużynę Bałtyku Gdynia. Razem po utrzymanie!

Bałtyk Gdynia - Unia Janikowo
18. kolejka, 6 marca, piątek, 19:30, NSR

baltyk.gdynia.pl © 2020

Search