Piąty sparing zagramy z Bytovią

W środę o godzinie 15:30 w Cetniewie Bałtyk Gdynia zagra z Bytovią Bytów. Będzie to piąty sparing. Do tej pory trzy mecze kontrolne przegraliśmy i jeden wygraliśmy. 

Z Bytovią ostatni raz w lidze graliśmy w sezonie 2011/12. U siebie 1:1 po golu Michała Benkowskiego. Dla gości strzelił Sławomir Pufelski. Główne zdjęcie właśnie pochodzi z tego spotkania. Robert Hirsz tej zimy przeszedł z Sokoła Ostródy do KP Starogard Gdański, więc niebawem będzie okazja do spotkania. Michał Pietrzyk według danych z laczynaspilka.pl ostatni raz w piłkę grał w grudniu 2017 roku w rozgrywkach futsalu w barwach Team Lębork. 

W rewanżu w Bytowie porażka 0:2 po dwóch bramkach Wojciecha Pięty, którego Bałtyk odpalił po rundzie jesiennej sezonu 2009/10. Ładnie się Pięta "odwdzięczył". Dziś Pięta (w Bałtyku 67 meczów, 23 bramki) jest trenerem młodzieży w Diego Lębork oraz seniorskiej drużyny futsalowej Team Lębork. 

Zespołowi z Bytowa bliżej przyglądaliśmy się w sezonie 2018/19 z racji dwóch transferów, które dokonały się przed startem rozgrywek. Z Bałtyku przenieśli się tam Mateusz Kuzimski i Juliusz Letniowski. Obaj spisywali się tam bardzo dobrze. Letniowski w rundzie jesiennej zagrał w 21 spotkaniach i strzelił 7 bramek. Postawa ta zaowocowała przenosinami do Lecha Poznań, gdzie wciąż czeka na debiut w ekstraklasie. Mówi się, że wiosną dostanie swoją szansę. Kuzimski w Bytowie rozegrał cały sezon kończąc go z bilansem 35 meczów i 9 bramek. Bieżące rozgrywki spędza w Chojniczance - jesienią 17 meczów i 9 bramek. 

benkowski
Michał Benkowski po strzeleniu bramki w meczu z Bytovią Bytów.
18.09.2011 r. Bałtyk Gdynia - Bytovia Bytów 1:1

baltyk.gdynia.pl © 2020

Search