Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański 1:0 [relacja]

Bałtyk Gdynia wygrał z KP Starogard Gdański 1:0. O wyniku zadecydował gol z 31 minuty autorstwa Mateusza Gułajskiego.

Pierwszy "nasz" gol, pierwsze zwycięstwo, pierwsze punkty. Długo czekaliśmy. W porę przyjechał wagon z piłkarzami i efekty przyszły całkiem szybko. Gra była dużo lepsza niż w poprzednich meczach. Momentami dobrze się na to patrzyło. Dalekie wybicia zamieniliśmy na podania dołem. Najgorsze chyba za nami.

Pierwsze 20 minut na korzyść gości. W tym czasie trzykrotnie musiał interweniować Marcin Matysiak. Szczególnie raz, po rykoszecie, wykazał się bardzo dobrym refleksem. Później do głosu doszedł Bałtyk. Dobierał się stopniowo do skóry przeciwnika i po pół godzinie Mateusz Gułajski dał prowadzenie biało-niebieskim. Skutecznie oszukał rywali i umieścił piłkę przy słupku. W trzecim kwadransie to zawodnicy Piotra Rzepki byli stroną przeważającą, ale brakowało dobrego wykończenia akcji.

Po zmianie stron więcej z gry miał nasz zespół. Nasze ataki często wywodziły się z kontrataków, bo KP momentami spychało nas na własną połowę i musieliśmy stawiać czoło wielu dośrodkowaniom w pole karne. Marnowaliśmy sytuacje mniej lub bardziej klarowne i wynik pozostawał sprawą niepewną. Drużyna Sebastiana Letniowskiego w końcu doczekała się swojej wyśmienitej okazji. W 84 minucie z trzech metrów strzał Filipa Sosnowskiego obronił Marcin Matysiak. Ulga, to mało powiedziane. To właśnie nasz bramkarz i strzelec bramki byli naszymi najlepszymi zawodnikami na boisku.

Widać było gołym okiem, że nowi zawodnicy wnieśli trochę jakości. Być może, jak jeszcze bardziej się zgrają, to będzie to wyglądać jeszcze lepiej. Umiejętności indywidualne są nawet przyzwoite i czekamy na rozwój sytuacji w kolejnych spotkaniach. Drużyna ze Starogardu Gdańskiego nieco nas zawiodła. Spodziewaliśmy się, że poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej.

Kolejny mecz w niedzielę o godzinie 15:00 w Stężycy z Radunią.

Bałtyk Gdynia – KP Starogard Gdański 1:0 (1:0)
31’ 1:0 – Mateusz Gułajski

Bałtyk: Matysiak – Gołubiński [ż], Bany, Murawski, Kazimierowicz, Renusz (75’ Gołuński), Bohm (83’ Golc), Stefaniak, Iorga (67’ Bartleski [ż]), Gułajski, Efir (75’ Machol)