KKS Kalisz - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

W sobotę o godzinie 18:00 Bałtyk Gdynia zagra w Kaliszu z Kaliskim Klubem Sportowym. To przedostatnia kolejka sezonu. To ostatni wyjazd w kampanii 2018/2019.

KKS był stawiany w gronie faworytów do awansu. Bardzo dobra jesień i początek rundy rewanżowej. Potem przyszła delikatna zadyszka w postaci dwóch porażek (Lech II 1:4, Gwardia 2:3). Wiadomo, że nie da się wszystkiego wygrać, ale istotnym jest jak najmniejsza liczba potknięć. O ile stratę punktów z Lechem II można było wkalkulować, o tyle trzy kolejne remisy w maju z dołem tabeli można było uznać za spore niespodzianki. KKS remisował z Chemikiem, Górnikiem i Wierzycą. Strata kolejnych sześciu punktów w odstępie dziesięciu dni. Poznaniacy również tracili punkty, ale robili to dużo rzadziej. KKS liczył, że swoją siłę jeszcze zdoła udowodnić w spotkaniach z silnymi zespołami. Niestety, dla nich, nic takiego się nie stało. Porażka z Kotwicą i remis z Radunią. Znów ubytek punktowy. Dziś kaliszanie tracą do lidera trzy punkty, a przecież rezerwy Lecha mają jeszcze mecz zaległy z Wierzycą. Tylko trzęsienie ziemi może sprawić, że do II ligi nie awansuje Lech II.

Nasze ostatnie cztery wyjazdy kończyły się porażkami (Kołobrzeg, Jarocin, Koszalin, Starogard Gdański). Liczymy na przełamanie i przynajmniej na urwanie punktów. Nasz mecz odbędzie się po spotkaniu Lech II – Radunia (sobota 12:00) i kto wie, czy wynik tego spotkania przełoży się na przebieg meczu w Kaliszu. To jednak dotyczy naszego rywala, bowiem to oni walczą o awans. W Kaliszu pokładano duże nadzieje na promocję do II ligi. Dziś sytuacja jest trudna, a o godzinie 14:00 może być już praktycznie wyjaśniona. Z kolei biało-niebiescy jadą pokazać się z dobrej strony, jadą powalczyć i ze wszystkich sił spróbować ukąsić kaliszan.

W meczu jesiennym napsuliśmy im krwi. Zaczęło się po myśli przeciwnika, który objął prowadzenie. Potem dwie bramki Adama Dudy dały nam zwycięstwo. KKS już pewnie nie myśli o tym, by wziąć rewanż za jesienną porażkę. Ich tylko interesuje sprawa awansu. Nas natomiast może interesować rządza rewanżu za porażkę sprzed roku, gdy na otwarciu kaliskiego stadionu przegraliśmy 1:2.

Forma Bałtyku:
Jarota – Bałtyk 1:0
Bałtyk K – Bałtyk 6:1
Bałtyk – Mieszko 4:3
KP – Bałtyk 3:1
Bałtyk – Sokół 4:0

Forma KKS:
KKS – Górnik 0:0
Wierzyca – KKS 3:3
KKS – Świt 3:1
KKS – Kotwica 0:2
Radunia – KKS 2:2


wsparcie baner

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search