KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

We wtorek o godzinie 17:00 na Stadionie im. Kazimierza Deyny przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich Bałtyk Gdynia zagra z KP Starogard Gdański.

Wstępnie zaplanowany mecz na środę został przełożony na wtorek. Trenerzy obu drużyn to aktualni kursanci UEFA PRO, którzy mają swoje obowiązki związane z Mistrzostwami Świata U20 w Polsce. Toteż wygodnym dla obu szkoleniowców było rozegranie meczu we wtorkowe popołudnie.

Jesienią Bałtyk Gdynia na swoim terenie wygrał z KP 2:0. Bramki strzelali Filip Sobiecki i Przemysław Kostuch. Nasz były kapitan obecnie gra dla Pogoni Lębork, zaś nasz niespełna siedemnastoletni zawodnik w miniony piątek strzelił czwartego gola w sezonie. Do bramki dołożył asystę.

Odkąd KP wskoczyło do III ligi, na ich terenie mierzyliśmy się dwukrotnie. Za pierwszym razem zwycięstwo 1:0 po golu w końcówce Adama Dudy. Drugi mecz zapadnie nam w pamięci na dłużej. Na boisku gładkie 4:1 w Pucharze Polski, zaś przez niedopatrzenia regulaminowe zostaliśmy ukarani walkowerem.

Nasz przeciwnik po siedmiu kolejkach był liderem, ale później o wygrywanie było już trudno. Wiosną komplet punktów udało się zdobyć tylko dwukrotnie. Podopieczni Łukasza Kowalskiego wygrali z Gwardią Koszalin i Chemikiem Bydgoszcz. W ostatniej kolejce przegrali 0:2 z Radunią Stężyca. Jeszcze tydzień wcześniej u siebie zatrzymali Kotwicę remisując 1:1.

Zimą KP opuścił ich najlepszy zawodnik. Dawid Retlewski ze Starogardu przeniósł się do Kołobrzegu. Jesienią dla KP strzelił 11 bramek. W Kotwicy dołożył kolejnych 15. Retlewski to wciąż najlepszy strzelec KP. Na drugim miejscu plasuje się Kacper Łazaj (7 bramek). Trzeci jest Filip Sosnowski (6).

Bałtyk przerwał swoją serię porażek i jakby nie było, sprawił w piątek niespodziankę wygrywając po szalonym meczu 4:3 Mieszko Gniezno. Nasz zespół z 1:6 z czternastym zespołem podniósł się i wygrał piątą drużyną w zestawieniu. Jak będzie tym razem? O 17:00 pierwszy gwizdek Patryka Gryckiewicza z Torunia.

Forma Bałtyku Gdynia:
Bałtyk – Mieszko 4:3 
Bałtyk K. – Bałtyk 6:1 
Jarota – Bałtyk 1:0 
Bałtyk – Radunia 0:3
Kotwica – Bałtyk 4:2

Forma KP:
Radunia – KP 2:0
KP – Kotwica 1:1
KP – Świt 0:3
Wierzyca – KP 0:0
KP – Górnik 1:1

31. kolejka
KP – Bałtyk, wtorek 17:00
Chemik – Jarota, środa 16:00
Pogoń II – Górnik, środa 16:00
Gwardia – Wierzyca, środa 17:00
Polonia – Świt, środa 17:00
Sokół – Radunia, środa 17:00
Mieszko – Bałtyk K., środa 17:00
KKS – Kotwica, środa, 18:00
Lech II – Wda 3:0


wsparcie baner

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search