Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 1:0 [relacja]

Bałtyk Gdynia przegrał z Jarotą Jarocin 0:1 (0:0). Jedyną bramkę strzelił Jędrzej Ludwiczak (76' k.)

Gospodarze mieli więcej sytuacji bramkowych, przeprowadzili więcej groźnych ataków. Co tu dużo gadać... Byli drużyną lepszą i wygrali.

Zaczęło się od rzutu karnego dla Jaroty. Dośrodkowanie, noga, ręka (przy ciele), sędzia patrzył w inną stronę, gwizdnął, popełnił błąd, wskazał na jedenastkę. Oliwa sprawiedliwa. Marcin Matysiak obronił rzut karny parkanami w stylu Kepy Arrizabalagi z Chelsea Londyn w półfinale Ligi Europy. W odpowiedzi dwie kontry naszej drużyny. Dwukrotnie przed szansą stanął Krzysztof Garczewski, jednak jego uderzenia powinny być dużo lepsze. Można gdybać, co by było gdyby… Następnie Jarota nam zagroziła po rzucie rożnym i szybkim ataku prawą stroną. Obie sytuacje zakończyły się niecelnymi strzałami.

Po zmianie stron gospodarze mieli wyraźną przewagę. Przeprowadzili dużo więcej akcji, oddali więcej strzałów. Matysiak zaliczył kilka dobrych interwencji. Jeszcze przy wyniku bezbramkowym my mieliśmy swoją szansę, ale wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Jarota była bardziej zdeterminowana i uparcie dążyła do strzelenia bramki. Nie obyło się bez naszej pomocy, bo faulu przy rzucie karnym można było uniknąć. Wydawało się, że już niebezpieczeństwo jest zażegnane, a tu kontakt w polu karnym, zahaczenie i rzut karny, który tym razem został zamieniony na bramkę. Pozostawał nam kwadrans gry, jednak nie potrafiliśmy zagrozić bramce rywala.

Wygrał zespół, który miał przewagę i większą ilość okazji bramkowych. Jarota była zespołem, który z całych sił dążył do celu, czyli do trzech punktów, które przybliżą ich do utrzymania. Bałtyk nie postawił przeciwnikom poprzeczki za wysoko. Mieliśmy trzy akcje, po których mogliśmy liczyć na bramkę, jednak to było za mało, by liczyć na zdobycz punktową. Jarota świętuje trzy punkty, powiększenie przewagi nad strefą spadkową i pierwsze zwycięstwo nad Bałtykiem.

Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)
Bramka: Jędrzej Ludwiczak (76' k.)

Bałtyk: Matysiak - Korpalski (90' Gołubiński) Trochowski, Zakrzewski, Sobczak (69' Kręcki), Andryszak, Letniowski, Sobiecki, Górski, Garczewski (79' Jankowski), Marczak [ż]

Jarota: Kmiecik [ż], Tomaszewski, Ludwiczak [ż], Skowron, Skokowski, Komendziński [ż] (69' Matuszak, 83' Kieliba), Idzikowski, Nowak, Męcfel, Dunaj (86' Jankowski), Łopatka (74' Kowalski)


wsparcie baner

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search