Polonia Środa Wlkp. – Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

Bałtyk Gdynia rozpoczyna dziś rundę rewanżową sezonu 2018/19. O godzinie 15:00 zmierzymy się w Środzie Wielkopolskiej z Polonią. Zagramy tam po raz trzeci. Do tej pory ugraliśmy jeden punkt.

103 dni upłynęły od ostatniego meczu ligowego. Wówczas 25 listopada przegraliśmy we Wronkach z rezerwami Lecha 0:1. Od tamtego czasu sporo się zmieniło w naszej drużynie. O zmianach w kadrze pisaliśmy TUTAJ. Reasumując. Z grających jesienią odeszło dwunastu zawodników, zostało piętnastu. Wiosną może zagrać jedenaście nowych osób. Kadra liczy 26 osób. Status młodzieżowca (urodzeni w 1998 roku i młodsi) posiada 16 zawodników.

Tak więc w mocno odmłodzonym składzie Bałtyk pojedzie do Środy Wielkopolskiej. Historia meczów z Polonią jest krótka. W meczach wyjazdowych zanotowaliśmy 0:0 i 1:2 (Kuzimski). Czekamy zatem na pierwszą wygraną na średzkim obiekcie. W Gdyni graliśmy dużo lepiej – 3:0 (Kuzimski, Sadowski, Pogranichnyi), 4:1 (2 Kuzimski, Duda, Roszak sam.) i 1:1 (Duda). Remis miał miejsce jesienią tego sezonu. Straciliśmy dwa punkty, ponieważ zmarnowaliśmy kilka naprawdę bardzo dobrych okazji. Było czego żałować.

Polonia zajmuje dziewiąte miejsce. Traci do nas cztery punkty. W meczach domowych gra bezkompromisowo – pięć zwycięstw i trzy porażki. Zimą w okresie przygotowawczym rozegrała dziewięć sparingów. Bilans 4-3-2, bramki: 21:16, najlepsi strzelcy: Krzysztof Bartoszak i Igor Jurga (obaj 4 bramki), Krystian Pawlak (3).

Bałtyk jest w takim położeniu, że raczej nie grozi nam ani awans, ani spadek. Do pierwszego miejsca strata 10 punktów. Nad miejscem spadkowym przewaga 16 punktów. Po grach kontrolnych można mieć swoje odczucia, ale to zawsze tylko treningi. Forma odmienionego składu biało-niebieskich jest więc dla nas w pewnym sensie niewiadomą. Grać będziemy, tak jak wszyscy, o trzy punkty. To jest cel każdej drużyny przed każdym meczem. Z takim też nastawieniem będziemy podchodzić co weekend. Ameryki nie odkryjemy w tej kwestii. Już dziś sprawdzimy na co stać naszą młodzież wspartą kilkoma doświadczonymi zawodnikami. Różnicę pokoleniową najlepiej oddaje fakt, że gdy Jakub Biskup debiutował w Bałtyku, kilku zawodników z obecnej kadry jeszcze nie było na świecie.

Jakie są przewidywania przed rundą rewanżową? Miłym zaskoczeniem będzie, gdy nasz zespół sprawi kilka niespodzianek grając z wyżej notowanymi rywalami. W obecnej chwili realnie trzeba patrzeć i każde zwycięstwo nad zespołami z pierwszej szóstki będzie przyjęte z dużą radością. Oczywiście nie wykluczamy, że zespół zatrybi i będzie objawieniem wiosny. To tylko piłka nożna, w której wszystko jest możliwe. Miejsce na koniec sezonu? Zajmujemy siódme miejsce. Jeśli je utrzymamy lub podskoczymy w tabeli, uznamy to za bardzo dobry wynik. Gdyby ktoś zapytał mnie o miejsce gdynian na koniec sezonu, odpowiedziałbym: dziesiąte. Pierwsza dziesiątka z aktualnym potencjałem wydaje się realna. Tylko proszę drodzy zawodnicy się tym nie sugerować. Nieoficjalny serwis daje możliwość wyrażania swoich przemyśleń. Kibice zawsze będą wierzyć w zwycięstwa. O to chodzi w sporcie, by dopingować, być dobrej myśli i szukać sukcesów. Z takim też nastawieniem będziemy przyglądać się rywalizacji w Środzie Wielkopolskiej. Głowy do góry, pełna mobilizacja, koncentracja i do walki! Po drugiej stronie boiska będą zawodnicy o zbliżonym potencjale.

18 kolejka, III liga gr. 2, 9 marca 2019 r. godz. 15:00
Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia

Pozostałe mecze:
Chemik Bydgoszcz 3-0 Wda Świecie (wo)
Lech II Poznań - Bałtyk Koszalin 9 marca, 12:00
Górnik Konin - Świt Skolwin (Szczecin) 9 marca, 14:00
Sokół Kleczew - KP Starogard Gdański 9 marca, 14:00
Jarota Jarocin - Wierzyca Pelplin 9 marca, 15:00
Gwardia Koszalin - Radunia Stężyca 9 marca, 15:00
KKS 1925 Kalisz - Mieszko Gniezno 9 marca, 18:00
Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 10 marca, 11:00

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search