Jeden z nas potrzebuje przeszczepu szpiku!

Damian wspierał Bałtyk z trybun w czasie ostatniego, zwycięskiego meczu, w Gdyni przeciw KKS Kalisz. Dziś to Damian potrzebuje wsparcia. Potrzebny jest szpik. Zostań dawcą, pobierz wymaz. Dla Ciebie to kilka minut, dla drugiej osoby to całe życie. 

Damian jest synem "Toniego". Toniego łatwo rozpoznać, gdyż często można usłyszeć go na meczach, gdy w kulturalny sposób, po imieniu zwraca się do sędziów, by panowali nad meczem lub też wzięli się za robotę. Nasz kolega choruje na anemię aplastyczną, zwaną też niedokrwistością aplastyczną lub aplazją szpiku. Choroba charakteryzuje się upośledzeniem funkcji szpiku kostnego poprzez zaburzenia produkcji wszystkich rodzajów komórek krwi (erytrocytów, leukocytów oraz trombocytów). Częstotliwość występowania choroby wynosi 1:1 000 000 i ujawnia się zazwyczaj pomiędzy 15. a 25. rokiem życia, a także po ukończeniu 60 lat.

Potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży min. 50 kg i nie jest otyły (BMI nie może przekraczać 40). Najważniejsze, aby był w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpiał na choroby przewlekłe i nie należał do żadnej grupy ryzyka.

W celu wyleczenia Damiana jest potrzebny przeszczep szpiku, dlatego prosimy Was o rejestrację w bazie Dawców Fundacji DKMS. Rejestracji należy dokonać na stronie www.dkms.pl. Następnie otrzymuje się pałeczki do pobrania wymazu z jamy ustnej oraz formularz do wypełnienia - tyle w największym skrócie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na powyższej stronie. 

"W ciągu 2 dni od wypełnienia formularza internetowego, na podany adres prześlemy pakiet rejestracyjny zawierający pałeczki do pobrania wymazu z jamy ustnej oraz formularz do wypełnienia. Pałeczki wraz z deklaracją należy odesłać pocztą na adres Fundacji DKMS. Z przesłanej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki badania wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Dawców komórek macierzystych.

Procedura rejestracji trwa około 2-3 miesiące od momentu odesłania pakietu rejestracyjnego. Po tym okresie Dawca otrzymuje powiadomienia o rejestracji wraz z kartą Dawcy. O poszczególnych etapach procesu rejestracji Dawca jest informowany za pośrednictwem SMS i e-maila."

damian1

 

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search