Lech II Poznań - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

W niedzielę o 12:00 Bałtyk Gdynia we Wronkach zmierzy się z Lechem II Poznań. Ponad rok temu biało-niebiescy wygrali we Wronkach 5:0. Ciężko będzie powtórzyć ten wynik, ale o zwycięstwo będziemy walczyć – nie jest to rzecz nieosiągalna.

19 sierpnia 2017 roku – Bałtyk po przegranej w pierwszej kolejce z KKS Kalisz przed własną publicznością 2:3 jechał na spotkanie do Wielkopolski. Pierwsze fragmenty należały do gospodarzy, ale to Bałtyk pierwszy strzelił gola i potem dokładał kolejne. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Licznik goli ostatecznie zatrzymał się na pięciu.

Cyfra pięć, a dokładnie wynik 5:0 jest również teraz na czasie. Tydzień temu Lech II wygrał w Stężycy z Radunią 5:0. Poznaniacy wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny nie dali szans zespołowi z Kaszub. Rezerwy zasilili tacy zawodnicy jak Maciej Gajos, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik. W jutrzejszym pojedynku również spodziewamy się zawodników z pierwszej drużyny. Tym bardziej, że pierwszy zespół Kolejorza gra w sobotę o 18:00. Od poniedziałku Lecha przejmuje Adam Nawałka. Możemy tylko przypuszczać, że były selekcjoner reprezentacji Polski będzie chciał osobiście obejrzeć część swoich zawodników. 

Rytm meczowy zawodników, którzy nie grają w ekstraklasie to jedno, a drugą sprawą jest walka Lecha II o awans do II ligi. I w tym mają pomóc zawodnicy z pierwszego zespołu. To sprawia, że poprzeczka w niedzielę będzie zawieszona wysoko, ale nie jedziemy skazani na pożarcie. Rywale będą grać w piłkę, mecz będzie otwarty, należy mądrze grać w defensywie i za wszelką cenę uniknąć prostych błędów. A z tym mamy w ostatnim czasie duży problem – szczególnie w meczach wyjazdowych. W Gnieźnie szybko wynik na swoją stronę przechylił Mieszko, zaś w Kleczewie podarowaliśmy Sokołowi rzut karny.

Jest to ostatni mecz w tym roku, ostatnie 90 minut, ostatnie emocje, więc trzeba wypruć sobie flaki, zasuwać ile sił i tylko w ten sposób możemy pokusić się o pełną pulę. Nie ma co się oglądać na przeciwników, musimy skupić się na sobie, bo często to my sami dla siebie jesteśmy przeciwnikiem. Z wiarą, z podniesionymi głowami, z pewnością siebie i w samo południe przystępujemy do starcia o dobry finisz rundy jesiennej. Lech II w tym sezonie jeszcze u siebie nie przegrał, tak więc...

III liga gr. 2, 17 kolejka
25.11.2018 r. niedziela godzina 12:00
Lech II Poznań - Bałtyk Gdynia


wsparcie baner

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search