Sokół Kleczew - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

W sobotę o godzinie 12:00 Bałtyk Gdynia zagra w Kleczewie z Sokołem. Na tym terenie graliśmy dwukrotnie i na razie nasz dorobek punktowy wynosi zero.

Bałtyk i Sokół to drużyny, które na razie prezentują identyczną formę. Po osiem zwycięstw, dwa remisy i cztery porażki. Gdynianie wyprzedzają kleczewian lepszym bilansem bramkowym. Nasz zespół zarówno strzelił więcej bramek, jak i mniej stracił. Patrząc na mecze z czołówką, to Sokół wygrał tylko z KKS Kalisz 1:0. Punkt zdobył w pojedynku z rezerwami Lecha, zaś przegrał z KP Starogard 1:4, Kotwicą 0:2 i Radunią 0:3. Te dwie ostatnie porażki to zakończenie serii siedmiu zwycięstw z rzędu! Przed Sokołem jeszcze mecz z Mieszkiem.

Bałtyk z czołówką przegrał dwa mecze (Radunia 0:2, Mieszko 1:4) i tyle samo wygrał (2:0 KP Starogard i 4:2 Kotwica). Przed zespołem Sebastiana Letniowskiego jeszcze KKS Kalisz i Lech II Poznań.

Najczęściej dla Sokoła trafiają Tomasz Kowalczuk (26 lat) – czterokrotnie, w tym trzy razy z rzutów karnych i rok młodszy Jakub Groszkowski.

Bałtyk dwa razy grał w Kleczewie i dwukrotnie wracaliśmy do Gdyni bez punktów. Za pierwszym razem (jesień 2016) mecz się rozpoczął bardzo dobrze, bo prowadzenie dał nam Wojciech Zyska. Jednak w drugiej połowie nasze błędy sprawiły że rywale wbili nam dwa gole, z czego drugi padł w 90 minucie. W poprzednim sezonie w drugiej połowie wydawało się, że przy wyniku 0:0 mamy przewagę i że to my zdobędziemy gola, jednak strata piłki, kontratak i po rykoszecie Sokół strzelił jedyną bramkę w meczu. Tak więc do trzech razy sztuka! Mamy nadzieję, że słabszy okres za nami (3 porażki w październiku) i że zwycięstwo ze Starogardem wleje w naszych zawodników jeszcze więcej wiary, koncentracji i konsekwencji. Rywale w lekkim dołku, o czym świadczą dwie ostatnie porażki, ale też rywali mieli wymagających. Marzy nam się, aby po końcowym gwizdku nastroje w szeregach Sokoła były takie same jak po spotkaniach z Kotwicą (0:2) i Radunią (0:3).

W czerwcu w Kleczewie zaszła zmiana na stanowisku trenera. Tomasza Bekasa zastąpił dotychczasowy zawodnik Łukasz Cichos (36 lat).

Bałtyk do Kleczewa jedzie w bojowych na strojach za sprawą zwycięstwa z KP Starogard. Tydzień temu liczyliśmy na ciekawe widowisko. Ostatecznie przebieg spotkania nieco poniżej oczekiwań, ale to nie miało żadnego znaczenia po ostatnim gwizdku. Bałtyk wygrał 2:0 i tylko to się liczyło. W sobotę przeciw Sokołowi również należy zagrać uważnie, mądrze i walecznie. Pilnować obrony, a z przodu prędzej czy później będziemy mieć swoje okazje bramkowe.

Forma Sokoła:
Radunia – Sokół 3:0
Sokół – Kotwica 0:2
Wda – Sokół 4:5
Sokół – Świt 1:0
Sokół – Wierzyca 3:1

Forma Bałtyku:
Bałtyk – KP 2:0
Mieszko – Bałtyk 4:1
Bałtyk – Bałtyk K. 1:2
Bałtyk – Jarota 4:0
Radunia – Bałtyk 2:0

Mecze 14 kolejki:
Sokół – Bałtyk, sobota 12:00
Mieszko – Jarota, niedziela 13:00
KP – Bałtyk K., niedziela 13:30
KKS – Radunia, sobota 17:00
Lech II – Kotwica, niedziela 12:00
Polonia – Wda, sobota 13:00
Gwardia – Świt, niedziela 14:00
Pogoń II – Wierzyca, sobota 11:00
Chemik – Górnik, sobota 12:00


wsparcie baner

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search