Mieszko Gniezno - Bałtyk Gdynia [zapowiedź]

W sobotę o godzinie 15:00 Bałtyk Gdynia zagra w Gnieźnie z Mieszkiem. To pierwszy mecz w historii obu drużyn. Dla Bałtyku zaczynają się prawdziwe schody. Pięć ostatnich meczów jesieni to spotkania z zespołami z czołówki. Mieszko zgromadził o jeden punkt więcej od Bałtyku.

W sobotę Bałtyk niespodziewanie przegrał z Bałtykiem Koszalin 1:2. Gdzie jak gdzie, ale w tym przypadku nie spodziewaliśmy się utraty punktów. Rywale strzelili nam dwa gole po rzutach rożnych. W drugiej części meczu biało-niebiescy mieli dużą przewagę, doprowadzili do remisu i walczyli o pełną pulę, jednak brakowało wykończenia akcji. Koszalinianie przetrwali nasze ataki i po naszej drzemce przy kornerze zdobyli gola na wagę zwycięstwa. To była nieplanowana porażka, zatem może przed nami jakieś nieplanowane zwycięstwa? Zagramy z Mieszkiem, KP, Sokołem, KKS i Lechem II. Tylko poznaniacy mają tyle samo punktów co my. Reszta wyprzedza nas w tabeli. Ile zatem zdobędziemy punktów na 15 możliwych? Dziś naszą moc wyceniamy na 7-8 punktów. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już wkrótce. Po drugiej stronie boiska będą podobne drużyny do nas i wynik w każdym meczu jest sprawą otwartą. Chcemy zwycięskiego Bałtyku, ale rywale nie próżnują i spodziewamy się wysoko zawieszonej poprzeczki przez każdego przeciwnika.

Z czołówki będą również rywalizować inne ekipy między sobą. W ten weekend KP u siebie zagra z Radunią i Sokół z Kotwicą. Później takie pojedynki jak Kotwica – KKS, Radunia – Sokół, KKS – Radunia, Lech II – Kotwica, Radunia – Lech II, Mieszko – KP, Sokół – Mieszko. Jak widać, drużyny te będą tracić punkty. Kto zagra najlepiej i będzie mistrzem jesieni? Trudno to określić. Jest duży ścisk na górze tabeli i w zasadzie pierwsze osiem klubów ma szanse na fotel lidera na półmetku sezonu. Sporo emocji przed nami.

Bałtyk jedzie do Gniezna na pojedynek z Mieszkiem, który został założony w 1974 roku. Nasz przeciwnik najwyżej grał na trzecim poziomie rozgrywkowym. Działo się to pod koniec lat 70-tych, w 80-tych i na początku 90-tych. Nasze drogi nigdy wcześniej się nie skrzyżowały. W zespole z Gniezna grali zawodnicy, którzy reprezentowali barwy narodowe: Łukasz Fabiański, Szymon Pawłowski, Krzysztof Piskuła i Arkadiusz Radomski. Mieszko w zeszłym sezonie z przewagą 20 punktów wygrał swoją ligę i musiał jeszcze przejść przez baraże aby awansować do III ligi. Dwumecz był w zasadzie formalnością. 2:1 i 4:1 z Victorią Września.

Mieszko jako beniaminek spisuje się całkiem dobrze i z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W domu potknął się tylko raz (1:1 KKS). Dwie porażki wyjazdowe zanotowali z Wierzycą Pelplin (0:4) i z Górnikiem Konin (1:2). Jak widać, nie tylko my potrafimy się wyłożyć na zespole z dołu tabeli. Jeśli chodzi o mecze z czołówką tabeli, to należy wymienić 3:3 z Lechem II, 5:2 z Kotwicą i 0:0 z Radunią. Trzeba do tego dołożyć wygraną 3:0 ze Świtem. Przed zespołem z Gniezna również ciężkie mecze. Po spotkaniu z nami zmierzą się z KP, Sokołem i KKS. Mieszko to drużyna, która strzeliła najwięcej bramek – 31. Najczęściej do siatki przeciwników trafiał Tomasz Bzdęga – 12. Ten doświadczony zawodnik ma za sobą występy w takich klubach jak Warta Poznań, Znicz Pruszków, KSZO, Piast Gliwice czy Elana Toruń. Drugą strzelbą jest Gracjan Goździk – 6. Mieszko w wojewódzkim Pucharze Polski wygrał trzy spotkania wynikami 8:0, 3:1 i 4:1.

Po nieudanym domowym występie w minionej kolejce Bałtyk będzie chciał się zrehabilitować i zagrać skutecznie. Musimy stawić czoła kontuzjom, które nas napotkały, ale taka właśnie jest piłka nożna. To sport urazowy i kontuzje są wliczone, choć w tym sezonie mamy wyjątkowego pecha, bowiem aż dwóch zawodników musi kurować się do wiosny. W sobotę przekonamy się, czy to już jest ten czas i miejsce, gdy Mieszko po raz pierwszy w sezonie będzie musiał uznać wyższość rywala u siebie w mieście.

Forma Mieszko:
Radunia – Mieszko 0:0
Mieszko – Kotwica 5:2
Wda – Mieszko 0:1
Mieszko – Świt 3:0
Wierzyca – Mieszko 4:0

Forma Bałtyku:
Bałtyk – Bałtyk K. 1:2
Bałtyk – Jarota 4:0
Radunia – Bałtyk 2:0
Bałtyk – Kotwica 4:2
Wda – Bałtyk 0:2

Mecze 13 kolejki:
Mieszko – Bałtyk, sobota 15:00
KP – Radunia, sobota 14:00
Bałtyk K. – Jarota, sobota 11:00
Sokół – Kotwica, sobota 14:00
KKS – Wda, sobota 18:00
Lech II – Świt, niedziela 12:00
Polonia – Wierzyca, sobota 14:00
Gwardia – Górnik, sobota 14:00
Pogoń II – Chemik, niedziela 11:00

plakat mieszko bg1 1000


wsparcie baner

SKS Bałtyk Gdynia© 2019

CONTICOM30

Search