Komplet zwycięstw młodzieży

Kompletem trzech zwycięstw zakończyły się niedzielne spotkania zespołów rezerw i juniorów. Pewnie wygrywali juniorzy młodsi oraz piątoligowcy. Nieco nerwów najedli się juniorzy starsi, ale ostatecznie wrócili do Gdyni z tarczą.

V liga - trener Jerzy Jastrzębowski
2. kolejka, niedziela, 19.08.2018 godz. 20:00, boisko B (w klatce)
Bałtyk II Gdynia – KS Kamienica Królewska 5:1 (2:1)

Na prowadzenie wyszli przyjezdni, jednak Bałtyk opanował się i wkróce doszedł do głosu stwarzając sobie sytuacje i jeszcze przed przerwą zdołał objąć prowadzenie. Po zmianie stron kolejne bramki i w rezultacie pewne zwycięstwo. W sumie zagrało ośmiu zawodników, którzy na codzień trenują z pierwszym zespołem. Kolejny mecz Bałtyk II zagra z Orłem Trąbki Wielkie.

Bałtyk II: Szady [ż] – Kręcki, Gołubiński, Szejko, Golc, Kwaśniak, Bartnicki, Górski (85’ Delinac), Rychłowski (80’ Rynkowski), Klecha [ż], Sadowski

1. kolejka, niedziela, 19.08.2018 godz. 18:00
Powiśle Dzierzgoń – Bałtyk Gdynia 2:3 (1:2)

Już na początku meczu gospodarze pomogli naszej drużynie strzelając gola samobójczego po dośrodkowaniu Kamila Koseckiego. Powiśle wyrównało jedenaście minut później. Tuż przed przerwą ponownie Bałtyk wyszedł na prowadzenie. Do bramki trafił Bartosz Ossowski. W 51 minucie Sebastian Komsta zmarnował rzut karny. W 73 minucie udało się podwyższyć prowadzenie. Z rzutu wolnego Miłosz Sławiński zacentrował na głowę Jakuba Barlaka i zrobiła się w miare bezpieczna dwubramkowa przewaga. Emocji jednak nie brakowało do samego końca. Błąd w ustawieniu defensywy i Powiśle wykorzystało sam na sam z bramkarzem. - Byliśmy lepsi, nasza gra do przodu wyglądała poprawnie, ale popełniliśmy dwa błędy w obronie, które nie powinny mieć miejsca. W kolejnych meczach nie możemy pozwolić sobie na takie pomyłki - komentował na gorąco po meczu Wojciech Konkol. Najbliższy mecz juniorzy starsi zagrają w środę w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim - godz. 16:00. Rywalem będzie OKS Janowo.

Bałtyk: Bochiński - Zdanowicz, Barlak, Mach, Sławiński, Redecki [ż], Gibaszek (74' Kołodziejski), Brodnicki, Ossowski (79' Pełka), Kosecki (84' Jancewicz), Komsta (67' Kaszuba)

1. kolejka, niedziela, 19.08.2018 godz. 13:00
Radunia Stężyca – Bałtyk Gdynia 0:11 (0:3)

Początek meczu wyrównany, jednak w 23 minucie Bałtyk napoczął Radunię, a po zmianie stron worek z bramkami wysypał się na dobre. W drugiej części meczu biało-niebiescy strzelili aż 8 bramek. Gładkie zwycięstwo. W drugiej kolejce gdynianie zmierzą się z Jaguarem Gdańsk.

Bałtyk: Królikowski – Bień, Czerkies, Struck, Andryszak, Kośnik, Wasiuta (46’ Nowak), Wasilewski (60’ Wołowski), Błażejak (41’ Muszyński), Wawrzyniak (43’ Otto), Jankowski