energa long

Bezkompromisowy Chemik [zapowiedź]

Maciek.

W sobotę o godzinie 16:00 Bałtyk Gdynia w Bydgoszczy zmierzy się z Chemikiem. Rywal do tej pory cztery razy wygrał i trzy razy przegrał. Obok Leśnika, KKS Kalisz i rezerw Lecha są czwartą drużyną, która jak na razie nie uznaje remisów. Na stadionie im. Czesława Kobusa powalczymy, by status ten został podtrzymany oraz by chemicy mieli tyle samo porażek ile zwycięstw.
Relację live będzie można obserwować TUTAJ.

Bydgoszcz
Miasto, którego historia sięga 1038 roku. Przewyższa Gdynię zarówno pod względem wielkości i liczby ludności. Bydgoszcz sportem stoi, to mało powiedziane. Lekkoatletyka, żużel, wioślarstwo, kajakarstwo, siatkówka i wiele innych. Miasto, które wychowało wielu medalistów olimpijskich. Z długiej listy bydgoskich sportowców wymienimy tylko Zbigniewa Bońka, który jest wychowankiem Zawiszy. Piłkarskie życie w Bydgoszczy tak się potoczyło, że Chemik gra na najwyższym poziomie spośród kilku bydgoskich drużyn.

Dla Chemika założonego w 1949 roku największym sukcesem było 5. miejsce w II lidze w sezonie 1991/92. W III lidze grają dzięki wycofaniu się Rol.Ko Konojady. Chemik był gorszy o jeden punkt w minionych rozgrywkach od ekipy z Konojad.

Mecz z Bałtykiem będzie piątym w tym sezonie na swoim boisku. Chemik nie rozpieszcza swoich fanów, bowiem trzy z czterech spotkań przegrał: 0:2 Przodkowo, 0:3 Sokół Kleczew i przed tygodniem 1:4 Świt Skolwin. Trzy punkty zdobyli ogrywając Górnika Konin. Na ich 12 punktowy dorobek składają się przede wszystkim mecze wyjazdowe: 2:0 w Kaliszu, 3:1 w Manowie i 3:1 w Lęborku. Trzy mecze, trzy zwycięstwa – stuprocentowa skuteczność poza domem. Po dwie bramki strzelili Dawid Janicki, Robert Kawałek i Patryk Nowak. Chemik między meczami ligowymi stoczył już jeden bój pucharowy. 10:0 rozgromił Spartę Janowiec Wielkopolski.

Celem Bałtyku jest czwarte z rzędu zwycięstwo. Taka seria to nie nowość, gdyż w poprzednim sezonie nasze najlepsze serie wynosiły 6 (jesienią) i 4 (wiosną). Marcin Matysiak bez wpuszczonego gola pozostaje od 270 minut. Jesienią poprzedniego roku ta sztuka udała mu się w kolejnych pięciu meczach. Marcin Martyniuk wciąż czeka na powrót do zdrowia Mateusza Kuzimskiego i Kewina Wesołowskiego.

Jeśli uda nam się utrzymać całkiem przyzwoitą formę, to przed godziną 18:00 powinniśmy wznieść ręce w geście tryumfu. Na boiskach rywali strzelamy średnio dwa gole, zaś jeden tracimy. Skutecznie i z głową w obronie, a Wojciech Zyska winien dogodzić naszym napastnikom.


III liga
8. kolejka: 24.09.2016 r. godz. 16:00, sobota
Chemik Bydgoszcz - BAŁTYK Gdynia

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież