energa long

Ruszkul jak Michalski, Bejuk niczym Wasiłowski? [zapowiedź]

Maciek.

W sobotę o godzinie 18:30 Bałtyk Gdynia rozpocznie siódmy mecz ligowy. Nad morze przyjeżdża zespół Pogoni Lębork. Biało-niebiescy do tej pory zgromadzili prawie dwa razy więcej punktów od rywali, więc tylko zwycięstwo nas zadowoli. Podwójnie zadowoli nas wygrana 5:0. Potrójnie zadowoli nas wygrana 8:0 – powtórka wyniku z maja 1965 r. Apogeum szczęścia uzyskamy, gdy nasi napastnicy podzielą się bramkami strzelając po 3 i 5 bramek. To w nawiązaniu do meczu sprzed 51 lat, gdy panowie Michalski i Wasiłowski strzelili Pogoni odpowiednio po 5 i 3 gole.

Nawoływać znajomych, by licznie i hucznie dopingować biało-niebieskich. W Koninie zespół pokazał, że zależy mu na wynikach - my również nie pozostańmy obojętni. 
Relacja L!VE | Historia spotkań

Pogoń na czwarty poziom wróciła po 12 latach. W tym czasie borykała się na piątym i szóstym szczeblu rozgrywkowym. Ubiegły sezon zakończyła podwójnym sukcesem. Obok awansu do III ligi wywalczyła wojewódzki Puchar Polski w finale ogrywając Brdę Przechlewo 4:2.

Lęborczanie zaczęli sezon od dwóch porażek. U siebie ulegli KKS Kalisz 2:3 i w Kleczewie Sokołowi 0:1. W kolejnych trzech meczach zdobyli 7 punktów. 2:0 z Leśnikiem Manowo, 1:0 z Górnikiem Konin i 3:3 ze Świtem Skolwin tracąc gola w 90. minucie. Przed tygodniem przed własną publicznością przegrali z Chemikiem Bydgoszcz 1:3.

W kadrze lęborczan bliższe nam sylwetki to Wojciech Musuła i Michał Szałek, którzy grali z mewą na sercu. Bilans Musuły w Bałtyku wynosi 55 meczów w lidze, 1 gol i 5 meczów w PP, natomiast Szałka 15 meczów w lidze i 1 mecz w PP. Obaj tworzą duet stoperów.

Trenerem Pogoni od grudnia 2014 roku jest Waldemar Walkusz, który swego czasu przez wiele lat prowadził Bytovię Bytów.

Biało-niebiescy od ponad roku są niepokonani na swoim boisku. Ostatnia porażka miała miejsce 22 sierpnia 0:1 z Gwardią Koszalin. W następstwie 5 września przyszła wygrana 5:0 ze Świtem Skolwin. Nasza ligowa seria (w PP po karnych przegraliśmy z Przodkowem) meczów bez porażki wynosi 16 spotkań. 12 zwycięstw i 4 remisy, bramki: 33-6. No i znów jak nic klaruje nam się chciejstwo wygranej 7:0. W końcu trafimy!


III liga
7. kolejka: 17.09.2016 r. godz. 18:30, sobota
BAŁTYK Gdynia - Pogoń Lębork

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież