Leśnik Manowo [historia spotkań]

Leśnik Manowo to nasz najbliższy rywal, z którym zmierzymy się w sobotę o godzinie 17:00 w Gdyni. Historia rywalizacji z zielono-żółto-czarnymi jest krótka i obejmuje cztery mecze ligowe. W Gdyni jeszcze nie wygraliśmy.

2 listopada 2013: GKS Manowo – Bałtyk Gdynia 4:3 (3:0)
Paweł Rakowski 22’, Marcin Gozdal 39’, Paweł Marczak 41’, Konrad Romańczyk 90’ - Tomasz Piekarski 46’, Krzysztof Rusinek 48’, 88’ (k)

Bałtyk prowadzony przez Pawła Budziwojskiego przystępował do pierwszego w historii meczu pomiędzy obiema drużynami z 9. miejsca. Manowo dwie pozycje niżej i punkt mniej. 1:0 (22’), 2:0 (39’), 3:0 (41’). Rach, ciach, ciach. Do przerwy 3:0 dla Manowa. Bałtykowcy wówczas nie znali innych słów, jak same przekleństwa. W szatni musiały paść klasyczne mocne słowa i po zmianie stron nasz zespół zaczął grać. 3:1 (46’) Tomasz Piekarski, 3:2 (48’) Krzysztof Rusinek, 3:3 (88’-k) Krzysztof Rusinek. Wykaraskaliśmy się z 0:3 na 3:3 i w wówczas gospodarze zadali nam nokautujący cios. Przegraliśmy 4:3. Rywale postąpili według powiedzonka – podpuścić i skasować.

Skład: Yehia, Skrzecz, Kokosiński, Zbrzyzny, Wesołowski, Rusinek, Piekarski, Rasmus (46’ Nawrocki), Rychłowski, Piec (46’ Wojciechowski), Kurs

Patrząc na to zestawienie, wydaje się, że za nami cała epoka. Piec, Wojciechowski, Nawrocki, Rychłowski… Czujecie to? To niecałe 3 lata temu, a wydaje się jakby minęła dekada.

30 maja 2014: Bałtyk Gdynia – Leśnik/Rossa Manowo 1:1 (0:1)
Arkadiusz Proena 80’ - Konrad Romańczyk 2’

Drugi mecz i drugie cuda na boisku. Zaczęło się od bramki dla gości. Przed przerwą Krzysztof Bułka zmarnował rzut karny. W przerwie meczu zmiana bramkarza u rywali z powodu kontuzji. W 58. minucie wprowadzony Tomasz Tkacz wyleciał z boiska po obejrzeniu czerwonej kartki. Między słupkami stanął zawodnik z pola - Paweł Rakowski, który po kwadransie stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia z rzutu karnego. Kacper Tułowiecki górą i chwilę później Arkadiusz Proena wyrównał na 1:1. W 90 minucie druga żółta dla Rakowskiego i w bramce Manowa fukcję bramkarza pełnił czwarty zawodnik. Mecz z ławki trenerskiej prowadził już Marcin Martyniuk.

Skład: Tułowiecki - Weber, Wasielewski, Proena, Wesołowski (78’ Cielecki), Krzemiński, Szamp, Dettlaff, Bułka (69’ Rasmus), Ziemak (69’ Pettke), Rychłowski (46’ Rusinek)

1

11 października 2014: Leśnik Manowo – Bałtyk Gdynia 0:1 (0:0)
Mariusz Węgliński 77’

Kolejny mecz i kolejna niecodzienna sytuacja. W przerwie spotkania jeden z sędziów źle się poczuł i mieliśmy spore opóźnienie w rozpoczęciu drugiej połowy. W ostatnim etapie meczu Mariusz Węgliński strzelił zwycięską bramkę i tym samym zrewanżowaliśmy się za porażkę sprzed roku.

Skład: Szlaga, Proena, Wypij, Piekarski, Dettlaff (88’ Skierkowski), Krzemiński (76’ Bujnowski), Steinborn, Węgliński, Rusinek, Milczarek (56’ Kazubowski), Panasiuk

9 maja 2015: Bałtyk Gdynia – Leśnik Manowo 0:0

Z tego meczu przytoczmy dwa wpisy z relacji live:
1) 64’ Gromkie „dziękujemy” żegna zawodnika... gości. Kolejny mecz na NSR wzbudza irytację w kibicach Bałtyku coraz rzadziej odwiedzających stadion rugby tej wiosny.
2) 83' Niebywała okazja Bałtyku... Kuzimski nie trafia z dość ostrego kąta na pustą właściwie już bramkę, Węgliński dobija za moment w poprzeczkę, piłka spada gdzieś w okolicy linii bramkowej, ta sytuacja będzie się chyba śniła po nocach.
Ponownie nie wygraliśmy domowego meczu z Manowem. Trzeciego meczu bez wygranej nie przeżyjemy.

Skład: Klebba, Piekarski, Preona, Szałek, Wypij, Bujnowski (46’ Gieraszek), Gródek, Kajca (90’ Dmitrzyk), Węgliński, Kuzimski, Krysiński