energa long

Przełamanie podtrzyma ogień [zapowiedź]

Maciek.

W piątek o godzinie 17:00 Bałtyk Gdynia podejmować będzie Elanę Toruń. Jest to niezwykle ważne spotkanie, bowiem może ono rzutować na pozostałą część sezonu. Ten mecz wprawdzie nie zadecyduje o awansie, gdyż do końca ligi zostanie jeszcze 13 kolejek, jednak jego rezultat może dać nam sporo odpowiedzi co do dyspozycji obu zespołów. W ostatnich trzech meczach przeciw Elanie ugraliśmy tylko jeden punkt.

W okresie zimowym rozpaliliśmy spore ognisko. Zostało ono jednak mocno zalane wodą przez kaliszan i poznaniaków. Na szczęście nie zgasło. Tliło się delikatnie aż do meczu z Przodkowem. W ostatni weekend biało-niebiescy dolali oliwy i nasze ognisko było w stanie przetrwać kolejny tydzień. Z niecierpliwością czekamy na piątkowe spotkanie. Przekonamy się, kto będzie sprytniejszy i dopadnie nasze ognisko. Czy będzie to Elana z wiadrami wody, czy może Bałtyk z kanistrem oliwy. Brak rozstrzygnięcia dla nas nie będzie zły, ale jak mamy walczyć o najwyższe cele, to bezpośrednich rywali trzeba ogrywać. Tego nam w większości przypadków zabrakło jesienią. Z pierwszej szóstki wygraliśmy tylko ze Świtem. Łatwo więc policzyć, ile punktów nam przepadło.

Elana również nie rozpoczęła wiosny tak, jakby sobie tego życzyła. Porażka w Szczecinie ze Świtem musiała wprowadzić w ich szeregach cichy alarm. Wygrana z Sokołem Kleczew 2:0 zapewne uspokoiła nieco nastroje. Podobnie rzecz się miała u nas. Nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę punktów z Przodkowem. Nasze nadzieje zostają wystawione na poważną próbę. Doskonale pamiętamy, jaka panowała atmosfera po meczu z Lechem II. Potem kibice trochę ochłonęli, ale czy tym razem będzie miejsce na następny kredyt wiary w końcowy sukces?

Aktualnie naszą bolączką jest brak skuteczności. W każdym z trzech meczów, w pierwszych minutach, stwarzaliśmy bramkowe sytuacje. Ich zmarnowanie pozbawiło nas być może nawet sześciu punktów. Jak sobie dobrze przypomnimy, w jesiennym meczu w Toruniu, również to my jako pierwsi mieliśmy bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki. Zakończyło się porażką 0:2. W poprzednim sezonie także nie potrafiliśmy wygrać z Elaną. W dwumeczu straciliśmy pięć punktów. Do awansu brakowało nam dwóch oczek…

Dlatego Bałtyk Gdynia musi wygrać w piątkowe popołudnie. Przedmeczową przemowę sobie darujemy, bo każdy bardzo dobrze sobie zdaje sprawę, jak ważne jest to spotkanie.

W przerwie meczu wśród osób, które zakupią bilet, zostanie wylosowany ekspres do kawy. Fundatorem nagrody jest Biazet SA.

Gorąco zapraszamy na mecz na szczycie Bałtyk Gdynia – Elana Toruń.

bg elana plakat w18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież