Kończymy sezon [zapowiedź]

Maciek.

Dziś o godzinie 15:00 Bałtyk Gdynia podejmować będzie Gwardię Koszalin, która na kolejkę przed końcem zapewniła sobie awans do II ligi. Mocno wierzyliśmy, że to spotkanie będzie miało kolosalną stawkę. Że to właśnie ostatni mecz w sezonie zadecyduje o tym, która z drużyn uzyska promocję do II ligi. Niestety, jak się nie strzela u siebie gola z KS Chwaszczyno, to nie można myśleć o wygranej. Właśnie brak trzech punktów z KSCh pozbawił nas dziś prawa gry o awans. Lech II Poznań po drodze dwukrotnie się wykoleił, ale my również zaliczyliśmy mocną wywrotkę. Porażka z Chwaszczynem będzie śnić nam się po nocach.

Pozostaje nam gra o przyzwoite rozstanie się na krótki okres wakacyjny. Jeśli Bałtyk zakończy sezon zwycięstwem, może wskoczy na drugie miejsce – marne pocieszenie... A o zwycięstwo będzie trudno, bo z koszalinianami na NSR idzie nam bardzo słabo. Po spadku do III ligi czterokrotnie podejmowaliśmy GK i czterokrotnie górą byli przyjezdni – 0:3, 0:1, 0:1, 0:1.

Gwardia miała dobre i złe fazy wiosną. Zaczęli od pięciu kolejnych zwycięstw, w tym 3:2 z Elaną i 1:0 z Lechem II. Następnie przyszedł spory kryzys i w sześciu meczach zgarnęli cztery punkty i cztery porażki. Ostatnie pięć spotkań to same zwycięstwa.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież