energa long

Lech II Poznań – Bałtyk [zapowiedź kibicowska]

AdrianEW.

Sobota, godzina 12:00, Lech II Poznań kontra Bałtyk Gdynia – cóż za mecz się szykuje. Lata czekaliśmy na takie spotkanie.

Od kilku lat tkwimy w tej ogórkowej lidze i oto nadszedł czas. Piłkarze się starają, a kibice najwierniejsi z tych wiernych również wspierają Bałtyk gdzie tylko trzeba. Nie ma ich wielu, może kilkunastu prawdziwych fanatyków. Czasami dołączy do nich kilkudziesięciu innych, ale co najważniejsze, Bałtyk dopingowany jest wszędzie gdzie gra.

Jak będzie tym razem, na boisku czy trybunie gości we Wronkach, przewidzieć się nie da. Na pewno jednak ciekawie.

Piłkarski opis formy Lecha II już czytaliśmy. A kibicowsko? No cóż. Z pierwszą drużyną Kolejorza pewnie nieprędko przyjdzie nam się spotkać, zatem napiszemy parę słów o Pyrach przy okazji meczu z ich rezerwami.

Nie będzie to elaborat opisujący liczby, oprawy czy walki Lecha w tym roku ani w poprzednich latach, ani w ogóle. Pokrótce każdy kto interesuje się polskimi trybunami piłkarskimi wie, że Lech od dawna stanowi czołówkę polskiej sceny kibicowskiej pod każdym względem i w każdym aspekcie kibicowskiego rzemiosła.

Kiedyś łączyła nas zgoda, która upadła z prostej przyczyny, o której w popularnym “Wywiadzie z chuliganem” opowiadał najbardziej znany poznański fanatyk Uszol. Upadla, bo Lech się rozwijał, dążył do bycia najlepszą ekipą w Polsce, chciał wprowadzać nowe trendy, rządzić i dzielić na polskiej scenie, a Bałtyk…sami wiemy jak było. Niewiele się w tej kwestii zmieniło. Jesteśmy małą grupą kibiców zakochanych w klubie, która się od wielu lat nie rozwija, ale za to pozostaje niezmieniona i wierna. To właśnie czasy w okresie zerwania zgody (rok 1995 na turnieju kibicowskim w Gdyni) zaważyły na naszej obecnej pozycji w Gdyni. Mogło być inaczej, ale jest jak jest i może być tylko lepiej. Trwamy przy swoim.

W trakcie zgody najlepsze kontakty mieliśmy z Gnieznem, ale i z Poznania wpadała mała delegacja na derby. Były to inne czasy i inna forma wspierania się, choć nawet wspomniany już Uszol uczestniczył w biegu na bulwar na rybkę.

Czasy się zmieniły.

Lech podążał przed siebie i, powiedzmy językiem filmowym, zrobił karierę. Obecne zgody to Cracovia, KSZO Ostrowiec i układ chuligański z Łódzkim Klubem Sportowym.

z1

Komentarze  

#1 swirek 2017-06-02 10:06
Zapomniałeś o śledzić dodac
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież