energa long

Bałtyk - Pogoń II Szczecin [zapowiedź i relacja]

AdrianEW.

Wyszło tak a nie inaczej, stąd tym razem wyjątkowo łączymy w jednym artykule zapowiedź i relację kibicowską. Temat dotyczy naszego niedzielnego rywala - Pogoni II Szczecin. 

ZAPOWIEDŹ


Trudno kibicowsko opisać rezerwy drużyny z którą gramy. Wiadomo, że kibice tejże drużyny się nie pojawią, bo i po co.

Relacje Bałtyku z Pogonią nie były najlepsze, ale też nie są teraz jakieś bardzo wrogie. Graliśmy wielokrotnie w okolicach Szczecina (Police, Skolwin, Wolin) i w samym Szczecinie. Często z miejscowymi fanami Pogoni wymienialiśmy się informacjami. Relacje z Paprykarzami popsuły się zdecydowanie po tym, jak podczas meczu kadry zerwali biało-czerwoną flagę Bałtyk. Jakiś czas temu proponowali nam mały sparing, ale wtedy odmówiliśmy. Tyle naszych kontaktów z Pogonią ze Szczecina.

Do historii przeszła bardzo znana w Polsce zgoda Pogoni z Legią. Po drodze były pozytywne relacje z lęborczanami i wspólny atak na Gryfa Słupsk, który jednak nie okazał się do końca sukcesem. Dziś Pogoń kumpluje się z naszą byłą zgodą - kołobrzeską Kotwicą.

RELACJA


Upał i wczesna niedzielna pora meczu spowodowały, że nasz doping na początku meczu ograniczył się do kilku okrzyków. Długo wynik pozostawał dla nas niekorzystny. Dopiero pod koniec spotkania udało się strzelić zwycięską bramkę i dopingowała większość obecnych. A tych liczba jak na młodą niedzielną porę była całkiem przyzwoita. Po naszej stronie wisiały dwie flagi.

Za tydzień pierwszy z meczów o awans!


Na zdjęciu Bałtyk podczas jesiennego meczu w Szczecinie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież