energa long

Vineta Wolin - Bałtyk [zapowiedź kibicowska]

AdrianEW.

Przed fanami Bałtyku bardzo ciekawy wyjazd. Wyjazd do klubu, którego nazwa reprezentuje legendarne miasto Wineta. Miasto położone było najprawdopodobniej w północnej części wyspy Wolin. Było kwitnącym ośrodkiem handlu, jednym z największych w tej części Europy w czasach gdy Wikingowie odwiedzali ziemie saksońskie w celach zarobkowych niczym nasi rodacy obecnie.

Wineta była siedzibą Jomswikingów, czyli takich oddziałów specjalnych, wikingowej Formozy. Jak wiecie, Wikingowie to nie narodowość, a zawód. Pochodzili zarówno z ziem nordyckich jak i germańskich czy słowiańskich, a zdarzali się w ich szeregach również Grecy zamieszkujący Jomsborg czyli Winetę.

Zwana "Złotym Miastem" czy "Atlantydą Północy" zniknęła w morzu, jako kara za zachłanność jej mieszkańców i według legend wynurza się czasami, ukazując światu.

Kibice Vinety trzymają się z kibicami Świtu ze szczecińskiej dzielnicy Skolwin. Wspierają się na ważniejszych meczach. Podejrzewamy, że sympatie mieszkańców Wolina, poza naturalnie Vinetą, mogą przekładać się na Flotę Świnoujście i oczywiście Pogoń Szczecin, która samodzielnie króluje w tym regionie Polski.

Na meczu barażowym o awans do II ligi, w odległym Opolu, ośmiu najwierniejszych fanów z flagą i w barwach wspierało dopingiem Vinetę.

Na pewno i w meczu z Bałtykiem miejscowi kibice będą ze swoim zespołem.

1

1

1

1

1

1

1

1

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież