energa long

KS Kamienica Królewska - Bałtyk [zapowiedź kibicowska]

AdrianEW.

Kamienica Królewska to kaszubska wieś letniskowa na Pojezierzu Kaszubskim, położona na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy jeziorami na trasie dawnej linii kolejowej z Kartuz do Lęborka. Znajduje się tu również placówka Ochotniczej Straży Pożarnej, poczta, pensjonaty i liczne domki letniskowe. Na północny wschód od Kamienicy wznosi się wzgórze „Zamkowa Góra” z pozostałościami starego grodziska Joms-Wikingów. Na tym wzgórzu ustawiono taras widokowy, z którego rozciąga się piękny widok na sześć jezior. Rozpoczyna się tu również szlak wodny spływów kajakowych rzeką Bukowiną.

Kamienica Królewska ma bardzo bogatą historię. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1368 roku, po zdobyciu Pomorza Gdańskiego przez Krzyżaków pod administracją zakonną. Do Polski wróciła dopiero w 1920 roku, zaś podczas II wojny światowej okolice Kamienicy Królewskiej były miejscem aktywnych działań Gryfa Pomorskiego (obelisk poświęcony żołnierzom Gryfa Pomorskiego znajduje się przy przejeździe kolejowym). W okresie okupacji komunistycznej miejscowość ta była popularnym letniskiem opozycji.

Jeżeli chodzi o samych kibiców, KS Kamienica Kaszubska to cóż... brak jakiejkolwiek informacji o ruchu kibicowskim. Mieszkańców, którzy bywają na meczach na pewno elektryzują lokalne derby z GKS Sierakowice.

Na stronie klubu w zakładce „stadion” czytamy: “Boisko trawiaste o wymiarach płyty 60mx100m”.

Przyjazd Bałtyku będzie wydarzeniem, które być może przyciągnie kilku dodatkowych miłośników zimnego Specjala.

Bałtyku! Dziś Kamienica Królewska! Jutro Królewscy w europejskich pucharach!

fot. kskamienica.futbolowo.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież